Piątka tylko po mieście

  • 05.01.2017, 08:06 (aktualizacja 05.01.2017, 11:21)
  • redakcja
Piątka tylko po mieście Tomasz Sułkowski

Podziel się:

Oceń:

Jak poinformował Miejski Zakład Komunikacji w Malborku sp. z o.o., 1 stycznia trasa linii nr 5 została skrócona do granicy miasta. Ostatni przystanek znajduje się teraz przy ul. Kusocińskiego.

Ta wiadomość wywołała zaskoczenie nie tylko wśród pasażerów. Dopytywali o tę sprawę również malborscy radni. Wszyscy chyba przyzwyczaili się do tego, że piątka jeździ do Nowej Wsi, która znajduje się w gminie Malbork, ale właściwie to tuż za miastem.

- MZK, jako podmiot miejski, któremu zlecamy realizację usług transportowych nie może realizować przewozów na terenie innych gmin o ile nie zawrzemy z nimi porozumienia międzygminnego – tłumaczy Marek Charzewski, burmistrz Malborka. - Takie porozumienie musi być związane z odpłatnością. Tymczasem władze gminy Malbork nie są nim zainteresowane. Wobec czego nasza spółka będzie realizowała swoje podstawowe zadanie, czyli transport po mieście.

Malborski włodarz dodał, usprawiedliwiając nieco sąsiada, że liczy on na to, iż lukę po MZK wypełnią prywatni przewoźnicy.

- Nam zależało jednak na zawarciu porozumienia głównie ze względu na uczniów, którzy dojeżdżają do Malborka zarówno do naszych szkół, jak i tych prowadzonych przez władze powiatu – wyjaśnia burmistrz Charzewski. - Przypuszczam, że gmina będzie obserwowała sytuację do połowy stycznia, czyli do rozpoczęcia ferii. Być może okaże się zatem, że nie jest to ostateczna decyzja.

_redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe