Pięć kilometrów na zakończenie roku

  • 04.01.2017, 08:42
  • (A)
Pięć kilometrów na zakończenie roku

Podziel się:

Oceń:

Grupa Malbork na co dzień zachęca mieszkańców do biegania. Tak też zakończyła stary rok.

Kilkadziesiąt osób przyłączyło się do Biegu Sylwestrowego zorganizowanego 31 grudnia przez Klub Biegacza Grupa Malbork i przed południem w ostatnim dniu roku pokonało około 5-kilometrową trasę. Wiodła ona z Centrum Aktywnego Wypoczynku przy ul. Parkowej przez Park Miejski, tereny zamkowe, centrum miasta i Piaski z powrotem do CAW. Tutaj nie było wygranych i pokonanych, bo chodziło jedynie o rekreację i wspólne spędzenie czasu, a jeżeli już byli zwycięzcy, to nagrodzeni za najciekawsze stroje karnawałowe.

Grupa Malbork na co dzień zachęca mieszkańców do biegania. Do 31 marca będą się odbywały „Poranki biegowe z GM” - w każdą sobotę, bez względu na pogodę. Wszyscy chętni zbierają się w altanie na terenie CAW, a potem wyruszają w około 10-kilometrową trasę.

- Każdy z uczestników sam ustala zakres wysiłku. Czy będzie to bieg mocniejszy, szybszy czy bardziej konwersacyjny, na dłuższym odcinku czy też może coś krótszego. Na trasie odchodzimy od schematu, jaki jest na „Wieczorynkach z GM”, że wszyscy biegniemy grupą, jednym tempem, na rzecz pełnej dowolności w tworzeniu podgrup tempowych. Nie oznacza to, że nowy lub niedoświadczony biegacz pozostanie bez wsparcia samemu sobie. „Nowych" będziemy traktować ze szczególną wrażliwością, by dobrze poczuli się w grupie - wyjaśnia Maciej Frankiewicz z Grupy Malbork

„Poranki z Grupą Malbork” są skierowane zarówno do doświadczonych zawodników, jak i do zupełnych amatorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe