Ożywiajmy wspólnie miasto

  • 04.01.2017, 09:03
  • (AMS)
Ożywiajmy wspólnie miasto

Podziel się:

Oceń:

Jesteś z Malborka? Denerwują Cię zaniedbane podwórka i skwery? Chcesz mieć wpływ na to, jak będzie wyglądała przestrzeń w Twojej okolicy? Przyjdź na warsztaty, w czasie których wspólnie wypracujemy wizję docelowego zagospodarowanie zaniedbanych placów, skwerów i podwórek w granicach obszaru rewitalizacji – zachęcają urzędnicy malborskiego magistratu.

Warsztaty rozpoczynają się już już pierwszy weekend stycznia. Warto więc zarezerwować czas i zabrać głos, zwłaszcza że temat dotyczy przyszłości miasta. Udział mieszkańców i partnerów społecznych już na etapie tworzenia wszelkich dokumentów jest niezbędny. To właśnie od zaangażowania lokalnej społeczności zależy powodzenie wszelkich działań. Któż może bowiem tchnąć nowe życie w miejską tkankę, jeśli nie mieszkańcy?

Najbliższe spotkania będą okazją do wypowiedzenia się. I tak 7 stycznia (sobota) od godz. 10 do 13 w Szpitalu Jerozolimskim zaplanowane zostało spotkanie dotyczące zagospodarowania parku przy zabytkowym Szpitalu Jerozolimskim. Również 7 stycznia (sobota) między godz. 15 a 18 zaplanowane zostało spotkanie na pl. 3 Maja, (przy czołgu) dotyczące sposobu zagospodarowania tego właśnie obszaru.

W przyszłym tygodniu kalendarz również zapełniony. 9 stycznia (poniedziałek) od godz. 16 do 19 odbędą się warsztaty na skwerze przy ul. Reymonta, które poświęcone będą pomysłom na wykorzystanie tego terenu. Natomiast 10 stycznia (wtorek) od godz. 16 do 19 na skwerze przy ul. Reymonta odbędzie się spotkanie, którego głównym bohaterem będzie podwórko ograniczone ulicami: Sienkiewicza, Orzeszkowej, Reymonta, Sikorskiego. Termin ostatniego spotkania wyznaczony został na 11 stycznia (środa) od godz. 16 do 19 na pl. 3 Maja (przy czołgu). Będzie dotyczyło zagospodarowania podwórka ograniczonego ulicami: 17 Marca, Grunwaldzkiej, Jagiellońskiej i Żeromskiego.

- Każde ze spotkań rozpocznie się od krótkiego spaceru. Wspólnie określimy problemy wybranych podwórek i skwerów, zastanowimy się, jakie są potrzeby użytkowników przestrzeni oraz zaplanujemy działania, które mogłyby zmienić tę okolicę – wyjaśnia Ewelina Tałałaj, miejska konserwator zabytków w Malborku. - Zapraszamy do zabrania ze sobą swoich pociech, na które czekają atrakcje pod opieką animatora.

Spotkania mają charakter otwarty, jednak urzędnicy proszą, jeśli jest to możliwe, o wcześniejsze zgłoszenia poprzez e-mail: [email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu 695 254 739 - Krzysztof Ślebioda).

Za realizację warsztatów odpowiada Pracownia Zrównoważonego Rozwoju (www.pzr.org.pl).

Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu państwa.

Więcej informacji na miejskich stronach internetowych: www.urzad.malbork.pl, www.bip.malbork.pl oraz na facebookowym profilu Malbork na plus.

(AMS)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe