Ratownicy ścigali się na basenie

  • 14.12.2016, 07:22
  • (A)
Ratownicy ścigali się na basenie

Podziel się:

Oceń:

Julia Sobczyńska i Dawid Dymek to zwycięzcy XVI Otwartych Mistrzostw Malborka w Ratownictwie Wodnym, które odbyły się na miejscowej pływalni.

Imprezę zorganizowało Malborskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przy pomocy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Zawodnicy wzięli udział w czterech konkurencjach, w których musieli wykazać się doskonałymi umiejętnościami pływackimi, ale też siłą, szybkością i precyzją. Zaczęli od przepłynięcia dystansu 200 m z przeszkodą, którą stanowił pas o szerokości 2 metrów. Należało go pokonać pod wodą na każdej długości pływalni. Była to najbardziej wymagająca konkurencja.

- Dlatego stanowi ona zawsze odniesienie do rozstrzygnięcia w przypadku, gdy zawodnicy zdobywają tę samą liczbę punktów – wyjaśnia Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.

Jak się okazało, ta zasada potem się przydała.

200 m z przeszkodą wśród pań wygrała Julia Sobczyńska, a w gronie mężczyzn - Dawid Dymek, który o 1 sekundę wyprzedził Damiana Górskiego.
Kolejnym zadaniem było holowanie manekina na dystansie 75 m z 25-metrowym dopłynięciem. Ta konkurencja przypominała już pracę, jaka może stać się udziałem ratownika.

Manekin, który po nabraniu wody waży tyle, ile dorosły człowiek, zweryfikował umiejętności naszych zawodników. Wśród mężczyzn najlepiej z tą konkurencją poradził sobie po raz kolejny Dawid Dymek, uzyskując doskonały czas 1.55,50 minuty. Najlepszą kobietą okazała się Kamila Górska, której holowanie manekina zajęło 2.14,55 – relacjonuje Iwona Ciecholewska.
Kolejną konkurencją była kombinacja przepłynięcia 25 m pod wodą oraz 25 m kraulem ratowniczym. Wśród pań wygrała Julia Sobczyńska, która dzięki temu awansowała na 1 miejsce, ale tylko z 1 pkt przewagi nad kolejną zawodniczką - Zofią Barcikowską. W kategorii mężczyzn triumfował Damian Górski i tracił już tylko punkt do Dawida Dymka w klasyfikacji generalnej.
Ostatnim zadaniem był rzut rzutką siatkową do celu, czyli w tor o szerokości 2 m, ale chodziło o to, by cisnąć ją jak najdalej. Wśród kobiet najlepiej poradziła Kamila Górska, uzyskując wynik 16,5 m. Po czterech konkurencjach trzy pierwsze zawodniczki... miały tę samą liczbę punktów, ale zgodnie z regulaminem o ostatecznej klasyfikacji zdecydowała pierwsza konkurencja. W całych zawodach zwyciężyła więc Julia Sobczyńska, druga była Zofia Barcikowska, a trzecia Kamila Górska.
Wśród panów najdalej – na odległość 17,9 m – rzucił Dawid Dymek i przypieczętował zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w całych zawodach zajął Damian Górski, a trzecie Karol Włodarczyk.
- Mistrzostwa Malborka w ratownictwie wodnym były nie tylko okazją do weryfikacji umiejętności i możliwością integracji środowiska ratowniczego, ale także czasem świetniej zabawy. Zawody odbyły się w sympatycznej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play. Wszyscy ratownicy otrzymali z rąk prezes MAL WOPR Doroty Grzywackiej nagrody i upominki, najlepsi zostali uhonorowani statuetkami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi, które ufundował Urząd Miasta Malborka, Starostwo Powiatowe w Malborku oraz MAL WOPR - informuje Iwona Ciecholewska.

Warto dodać, że praca malborskiego stowarzyszenia jest wysoko oceniana w województwie, o czym świadczy fakt, że jego prezes, Dorota Grzywacka, na drugą kadencję została wybrana do zarządu wojewódzkiego WOPR podczas Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego, który odbył się w Chojnicach. Jest w tym gremium jedyną kobietą.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe