×
Niedziela, 24.03.2019

Pomoc dla małej Weroniki trwa

  • 1.12.2016, 10:07
  • (AMS)
Pomoc dla małej Weroniki trwa
Podziel się:
Oceń:
Weronika zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym, wodogłowiem, zaburzeniem ruchowym i niedowidzeniem lewego oka. Jest małym skarbem, o której zdrowie walczy cała rodzina. Ale rehabilitacja jest kosztowna. Dlatego można wspomóc niespełna trzyletnią dziewczynkę.

By umożliwić trzylatce kolejny wyjazd, znalazły się osoby, które zorganizowały w sobotę Andrzejkowy Bal Charytatywny „Przyjaciele”. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na potrzeby maleńkiej Weroniki Żarskiej. Bal odbył się w Restauracji Lancelot w Kałdowie. Oprawą muzyczną zajął się DJ Kryys. W licytacji przedmiotów podarowanych specjalnie na tę okazję brało udział wielu gości.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego rekrutacja

To powoli przybliża dziewczynkę do turnusu rehabilitacyjnego. Tym bardziej, że malborczycy połączyli siły. Kilka dni przed balem w przyzamkowym Karwanie Stowarzyszenie Nasz Wielbark zorganizowało inną imprezę dla osób o wrażliwych sercach.

- Na koncert charytatywny "Razem dla Weroniki "zostało sprzedanych około 100 biletów. Ilość prezentów była adekwatna do ilości gości przybyłych na koncert – informuje Ewa Żarska, mama Weroniki. - Licytacji nie było, ale przedmioty, które zostały na nią przekazane, zostaną sprzedane na stronie Allegro w zakładce "Allegro charytatywne". Dochód z jej sprzedaży zasili konto na rehabilitację Weroniki.

To nie jedyne działania podejmowane przez najbliższych.

- Każdego dnia polepszamy sprawność Weroniki, poprzez systematyczną, mozolną rehabilitację ruchową i wzrokową. Na miarę finansowych możliwości, jeździmy z córeczką na dwutygodniowe specjalistyczne rehabilitacje, których koszt wynosi 5,5 tys. zł – mówiła nam niedawno mama dziewczynki.

Aby rehabilitacja Weroniki była najskuteczniejsza, potrzebnych jest sześć takich turnusów rehabilitacyjnych w ciągu roku.

- Dokładamy wszelkich starań, aby to umożliwić naszemu dziecku – zapewniają Ewa i Grzegorz Żarscy. - Stowarzyszenie Nasz Wielbark organizuje różnego rodzaju akcje charytatywne w celu zbierania funduszy na leczenie i rehabilitację Weroniki. Poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Nasz Wielbark, dokonujemy zbiórki 1 proc. podatku.

W czerwcu tego roku rozpoczęła się akcja zbierania plastikowych nakrętek „Zbieraj nakrętki dla Weroniki”.

- 630 kg to ilość, którą uzbieraliśmy przez dwa miesiące i została oddana do skupu w połowie wakacji. Obecnie zakrętki czekają na odbioru ze skupu i szacujemy, że będzie ich ponad tona – informuje Ewa Żarska. - Liczyłam na wzmożone zbieranie nakrętek po informacji w radiu czy gazecie. Najwięcej nakrętek przekazuje Przedszkole nr 8 mieszczące się przy ul. Mickiewicza oraz sklep Sokół na Piaskach.

Warto wiedzieć, że kilogram uzbieranych nakrętek to zaledwie złotówka, na jeden wyjazd rehabilitacyjny potrzebny jest więc aż 5,5 tony nakrętek.

- Wierzymy, że nasza Weroncia, dzięki różnym formom zbierania funduszy na jej systematyczną rehabilitację, będzie mogła w niedalekiej przyszłości żyć w społeczeństwie jako zdrowa, uśmiechnięta i w pełni sprawna osoba. Tego sobie najbardziej życzymy – przyznają najbliżsi dziewczynki.

Rozwój i osiągnięcia Weronki można śledzić na facebookowym profilu Pomagamy Weronice.

(AMS)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe