czwartek, 28 marca 2024 14:58

Malbork może się chwalić rekordzistką Polski!

Paulina Cierpiałowska z Sekcji Pływackiej MAL WOPR nie przestaje zadziwiać. Podczas startu w Kościerzynie pobiła rekord Polski w kategorii zawodniczek 11-letnich na 100 metrów stylem dowolnym.

Wynik młodej dziewczyny z Malborka był największym wydarzeniem Międzynarodowego Meetingu Pływackiego w Kościerzynie, w którym wzięło udział 250 zawodników z 22 klubów, w tym reprezentanci Norwegii i Ukrainy. Posiadaczką dotychczasowego rekordu Polski 11-latek na 100 m kraulem była zawodniczka MKS Manta Jelcz Laskowice, Agnieszka Burdelak, która w grudniu 2002 r. pokonała ten dystans w czasie 1.03,03 minuty. Paulina Cierpiałowska dwukrotnie poprawiła ten rezultat. W wyścigu eliminacyjnym ustanowiła nowy rekord kraju – 1.02,70 minuty, a w finale uzyskała czas 1.02,87.

Podczas zawodów w Kościerzynie pływaczka MAL WOPR zdobyła jeszcze dwa złote medale, poprawiając dwa bardzo stare rekordy okręgu gdańskiego. Dystans 100 m stylem motylkowym pokonała w czasie 1.14,26, poprawiając dotychczasowy rekord okręgu z roku 1979, a wyczerpujący wyścig na 400 m stylem dowolnym zajął jej 4.58,62 – poprawiła rekord sprzed 33 lat.

- Aktualnie Paulina jest posiadaczką 23 rekordów okręgu, a od minionej niedzieli także rekordu Polski. Wynik, który uzyskała na dystansie nowego rekordu kraju, dał jej aż 535 pkt FINA i puchar za najbardziej wartościowy wynik zawodów. Sukces Pauli jest ogromnym wydarzeniem. Nasza mistrzyni nadal jednak pozostaje skromną i szalenie lubianą dziewczyną, a jej sukcesy tylko motywują pozostałych pływaków MAL WOPR do wytężonej pracy – podkreśla Iwona Ciecholewska, trenerka MAL WOPR.
Do wysokiej formy wraca też 15-letnia Alicja Krauze, która w Kościerzynie również wywalczyła trzy złote medale - na 400 i 800 m stylem dowolnym, zbliżając się do rekordów życiowych, i na sprinterskim dystansie 100 m stylem dowolnym, na którym ustanowiła „życiówkę” - 1.00,69.
W Międzynarodowym Meetingu Pływackim w Kościerzynie reprezentanci MAL WOPR wywalczyli w sumie 12 medali, w tym aż 9 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe.
Złoto na 200 m stylem zmiennym i brąz na 200 m grzbietowym do ogólnego dorobku dołożyła jedenastoletnia Magda Mroczek. Złote medale wywalczyły też: 14-letnia Agnieszka Walczak na 200 m stylem motylkowym oraz 11-letnia Liliana Szpaczyńska na 200 m stylem klasycznym. Srebro na 100 m stylem motylkowym zdobył 11-letni Konrad Patoka, a brąz na 400 m dowolnym – jego rówieśnik, Jakub Grapentyn.
- Najlepszym wyznacznikiem postępu i pracy malborskich pływaków jest uzyskiwanie przez nich rekordów życiowych w kolejnych zawodach. W Kościerzynie 18-osobowa ekipa MAL WOPR wywalczyła aż 27 rekordów życiowych – informuje Iwona Ciecholewska.