sobota, 20 kwietnia 2024 00:06

Siatkarki czekają na pierwsze zwycięstwo w Młodej Lidze

Zawodniczki Atomu Trefla Malbork przegrały trzeci mecz w nowym sezonie Młodej Ligi Kobiet. Ich przeciwniczkami były siatkarki Legionovii Legionowo.

W ramach trzeciej kolejki Młodej Ligi Kobiet podopieczne Tomasza Jodki pojechały do Legionowa, gdzie chciały powalczyć o pierwsze zwycięstwo. W poprzednich kolejkach Atomowi Treflowi nie udało się ugrać choćby seta na swoim parkiecie z lepiej dysponowanymi rywalkami – PTPS Piła i Budowlanymi Łódź. Z kolei gospodynie miały na swoim koncie wygraną z Pałacem Bydgoszcz oraz punkt zdobyty w meczu z Chemikiem Police. Wiadomo więc było, że łatwo dziewczynom z Malborka nie będzie. I te przewidywania, niestety, się potwierdziły. Młode Atomówki przegrały z Legionovią 0:3 (18:25, 19:25, 19:25). Oznacza to, że Atom Trefl nie tylko nie wygrał meczu, ale jeszcze nie zdobył choćby seta. Najbliższa okazja nadarzy się 19 listopada (sobota), drużyna podejmie Chemika Police, zajmującego trzecie miejsce w 6-zespołowej tabeli grupy A. Malborska drużyna jest na ostatniej pozycji z zerowym dorobkiem.

Przypomnijmy, że drużyna Atomu Trefla Malbork występuje w trzeciej edycji Młodej Ligi Kobiet U-23 w podwójnej roli - zarazem obrońcy mistrzowskiego tytułu, jak i debiutanta. W poprzednim sezonie prowadzona przez trenera Piotra Matelę ekipa PGE Atomu Trefla Sopot wywalczyła złoty medal. Przed obecnymi rozgrywkami szkoleniowiec objął pierwszy zespół, występujący w Orlen Lidze, w skład którego weszło wiele jego dotychczasowych podopiecznych. W MLK doszło natomiast do fuzji z Orłem Malbork. Zespół Atomu Trefla tworzą obecnie bardzo młode zawodniczki, które zbierają doświadczenie na parkietach.