Środa, 26.06.2019

Modernizacja szpitala za 3,5 mln zł

  • 06.09.2012, 16:55
  • (d.w.)
Modernizacja szpitala za 3,5 mln zł
Podziel się:
Oceń:
Budynki Powiatowego Centrum Zdrowia przejdą poważne zmiany. Po pracach w ramach projektu termomodernizacji ma być ładniej i oszczędniej.

- Projekt pod nazwą „Termomodernizacja obiektów Powiatowego Centrum Zdrowia sp. z o.o. w Malborku” jest realizowany przy współfinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Złożony przez szpital wniosek został pozytywnie rozpatrzony i po zawarciu stosownej umowy w czerwcu b.r. natychmiast przystąpiliśmy do realizacji zadania. Obejmuje ono ocieplenie wszystkich budynków szpitala, przebudowę instalacji wentylacyjnej, montaż klimatyzacji na bloku operacyjnym oraz montaż paneli solarnych, dzięki którym możliwa będzie znaczna redukcja kosztów uzyskiwania ciepłej wody. Modernizacji zostanie poddane także oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne szpitala - mówi Dariusz Kostrzewa, dyrektor szpitala. - Wszystkie te działania mają na celu z jednej strony obniżenie wydatków ponoszonych przez szpital, z drugiej zaś są reakcją Polski na zapisy Protokołu z Kioto dotyczące obniżenia przez nasz kraj emisji wybranych gazów cieplarnianych, w szczególności dwutlenku węgla.
Powiatowe Centrum Zdrowia otrzymało na ten cel dofinansowanie.
- Wartość projektu, zgodnie z przeprowadzonym audytem energetycznym, wynosi 3,5 mln zł - wylicza Dariusz Kostrzewa. - Z tej kwoty 1 mln zł stanowi dotacja NFOŚiGW, 2 mln zł uzyskano w drodze niskooprocentowanej pożyczki z NFOŚiGW, a 500 tys. zł to środki własne spółki. Istotnym elementem montażu finansowego jest dokapitalizowanie PCZ sp. z o.o. przez właściciela, czyli samorząd powiatowy.
Prace potrwają do końca czerwca 2013 r.

Więcej na ten temat w "Gazecie Malborskiej",

która ukazuje się wraz z "Dziennikiem Pomorza"

na terenie powiatu malborskiego.

(d.w.)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe