Uwaga na oszustów!

  • 24.11.2015, 08:31
  • Admin Admin
Uwaga na oszustów!

Podziel się:

Oceń:

Przestrzegamy mieszkańców powiatu malborskiego przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na „wnuczka”, „krewnego” lub „funkcjonariusza”. W ostatnim czasie mieszkańcy Malborka odebrali telefon od rzekomego „syna” i „córki”, którzy poinformowali ich, że mieli wypadek i proszą o pomoc. Osoby nie dały się oszukać i nie przekazały pieniędzy. O zdarzeniu natychmiast poinformowały Policję.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Przestępcy wciąż szukają nowych metod by oszukać inne osoby. Prowadzone na szeroką skalę akcje profilaktyczne są coraz bardziej skuteczne i przynoszą efekty.

W piątek i sobotę policjanci otrzymali kilkanaście zgłoszeń od starszych osób, które nie dały się oszukać. Przypominamy mechanizm działania przestępców w każdym przypadku jest bardzo podobny. Do mieszkańców Malborka zadzwonił rzekomy „syn” lub „córka”, którzy poinformowali, że mieli wypadek samochodowy i powinni wpłacić kaucję, aby nie trafić do aresztu. Coraz częściej do rozmowy włączają się osoby podające się za mundurowych. Chcąc w ten sposób uwiarygodnić zdarzenie. Przypominamy, że w przypadku odebrania telefonu od rzekomego „wnuczka”, „funkcjonariusza”, „krewnej” z prośbą o pomoc i przekazanie pieniędzy powinniśmy natychmiast:

- poinformować o takim zdarzeniu policję dzwoniąc pod nr 997.;
- potwierdzić otrzymaną informację u członków rodziny;
- zachować ostrożność i nie działać w pośpiechu;
- pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom których nie znamy.

Admin Admin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe