Dyrektor ZSP nr 1 odwołany

  • 17.09.2015, 08:05
  • (MC)
Dyrektor ZSP nr 1 odwołany

Podziel się:

Oceń:

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Malborku został odwołany ze stanowiska 31 sierpnia. Jak tłumaczą władze powiatu, powodem miało być naruszenie przepisów dotyczących zamówień publicznych. Niedociągnięcia wykazał audyt przeprowadzony w czasie wakacji. Obecnie funkcję dyrektora pełni Joanna Lamkowska, wicedyrektor szkoły.  

Tomasz Wojnowski odwołany został z funkcji dyrektora przez Zarząd Powiatu Malborskiego w ostatni dzień wakacji. Warto dodać, że został odwołany, ale nie zwolniony z pracy, wciąż pozostaje nauczycielem w tej szkole.

- Podstawą faktyczną zwolnienia były ustalenia audytu przeprowadzonego w ZSP nr 1 od 27 ipca do 9 sierpnia tego roku, które stwierdziły istotne naruszenie przepisów ustawy o finansach publicznych, zamówieniach publicznych, ustawy Prawo Budowlane – informuje Paweł Szarmach, dyrektor Wydziału Organizacji i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Malborku. - Odwołanie nastąpiło w trybie art. 38 ust. 2 ustawy o systemie oświaty (odwołanie nauczyciela ze stanowiska kierowniczego w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po zasięgnięciu opinii kuratora oświaty – przyp. red.). W zaistniałej okoliczności organ prowadzący może powierzyć pełnienie obowiązków dyrektora szkoły wicedyrektorowi, nie dłużej niż na okres 10 miesięcy. W świetle powyższego Zarząd Powiatu Malborskiego powierzył ww. obowiązki Joannie Lamkowskiej, wicedyrektor ZSP nr 1 do 30 czerwca 2016 r.

Jak zapewnił organ prowadzący, do tego czasu planowane jest przeprowadzenie konkursu na stanowisko dyrektora.

(MC)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ala
Ala 21.09.2018, 11:23
Wstyd!!!! Nie chcemy go nigdy więcej.
ccc
ccc 18.09.2015, 13:56
A kto się odważy ruszyć ZSP4
roma
roma 17.09.2015, 15:02
Nigdy nie powinien zostać dyrektorem.

Pozostałe