I Malborski Rajd Rowerowy Spójrz sowie w oczy

  • 04.09.2015, 09:28
  • (a)
I Malborski Rajd Rowerowy Spójrz sowie w oczy

Podziel się:

Oceń:

Urząd Miasta Malborka wraz z Trójmiejską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Odziałem Przewodnickim Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego im. Stefana Dubyny serdecznie zapraszają na I Malborski Rajd Rowerowy "Spójrz sowie w oczy".

Będzie to rajd rowerowy połączony z pogadankami o biologi, występowaniu i znaczeniu w przyrodzie ptaków, zwłaszcza ptaków szponiastych i sów. Każdy punkt postojowy będzie żywą lekcją z zakresu ochrony środowiska. Dodatkowo przewidziano ekspozycję wszystkich, używanych w Polsce, typów budek lęgowych, gdzie każdy uczestnik będzie mógł zobaczyć i posłuchać o genezie i roli tych konstrukcji w ochronie przyrody.
W ramach happeningu nie zabraknie wykładów, prelekcji i filmów o występowaniu sów, zróżnicowanych wiekowo konkursów przyrodniczych, a także zajęć i warsztatów rękodzielniczych.
Głównym punktem wydarzenia będzie pokaz grupy sokolników, którzy zaprezentują kilka gatunków sów oraz ptaki szponiaste. Pokaz będzie wzbogacony o liczne opowieści o zwyczajach i zachowaniach zwierząt.
Miejsce zbiórki przy scenie w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Parkowej 19 września (sobota) o godz. 11. Rajd wystartuje o godz. 12. Zapisy chętnych przyjmuje Bogdan Mąder (PTTK) – wystarczy do 17 września (czwartek) wysłać zgłoszenie korzystając z poczty elektronicznej: [email protected].

(a)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe