Policja ostrzega przed oszustami

  • 14.05.2015, 14:34
  • Admin Admin
Policja ostrzega przed oszustami

Podziel się:

Oceń:

Przestrzegamy mieszkańców powiatu malborskiego przed oszustami wyłudzającymi pieniądze metodą na „wnuczka”, „krewnego” lub „funkcjonariusza”. Mieszkanka Malborka stała się ofiarą tego typu przestępców. Pokrzywdzona odebrała telefon od rzekomej „córki”, która poinformowała ją, że miała wypadek i prosi o pomoc. Ta pomoc polegała na przekazaniu pieniędzy. Policjanci radzą, aby nigdy nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom. We wszystkich podejrzanych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc po numer alarmowy 997 lub 112.

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób. Prowadzone akcje profilaktyczne są coraz bardziej skuteczne. Wczoraj funkcjonariusze z Malborka otrzymali kilka zgłoszeń od starszych osób, które nie dały się oszukać. Niestety wciąż zdarzają się przypadki w których osoby tracą zgromadzone oszczędności. W środę policjanci otrzymali niepokojące sygnały od mieszkańców miasta o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą na „wnuczka”.

W działania zaangażowały się lokalne media. Informacja o zdarzeniach była przekazywana na antenie Radia Malbork oraz ukazał się na stronie internetowej. Pomimo apeli w tym dniu doszło do przekazania pieniędzy oszustom. Mechanizm działania przestępców w każdym przypadku jest bardzo podobny. Przed południem do pokrzywdzonej zadzwoniła rzekoma „córka”, która poinformowała, że miała wypadek samochodowy. Po czym słuchawkę przekazała mężczyźnie, który przekonał kobietę, że jest „policjantem” i powinna wpłacić kaucję, aby córka nie trafiła do aresztu. Kobieta chcąc pomóc córce wypłaciła z banku pieniądze i zgodziła się na przekazanie pieniędzy, po które zgłosił się drugi przestępca.

Policjanci apelują i proszą o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami. Przypominamy, że w przypadku odebrania telefonu od rzekomego „wnuczka”, „funkcjonariusza”, „krewnej” z prośbą o pomoc i przekazanie pieniędzy powinniśmy natychmiast:

- poinformować o takim zdarzeniu policję.
- potwierdzić otrzymaną informację u członków rodziny;
- zachować ostrożność i nie działać w pośpiechu;
- pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom których nie znamy osobiście.

Admin Admin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe