Wiedeń z wizytą u Wielkiego Mistrza

  • 05.02.2015, 10:25
  • Admin Admin
Wiedeń z wizytą u Wielkiego Mistrza

Podziel się:

Oceń:

Choć termin wycieczki wydaje się odległy, bo podróż zaplanowana jest od 14 do 18 maja, to na decyzję jest coraz mniej czasu. Ostateczny termin zapisów chętnych na wiedeńską wyprawę mija 15 lutego.

Wycieczka rozpocznie się 14 maja o godz. 21, bo zaplanowano nocny przejazd do Wiednia. W ten sposób drugiego dnia będzie można zwiedzać siedzibę Zakonu Krzyżackiego. W programie jest również wizyta u Wielkiego Mistrza i opcjonalnie rejs po Dunaju.

- To jedyna i niepowtarzalna okazja, by z bliska poznać współczesną działalność zakonu i uczestniczyć w audiencji u Wielkiego Mistrza. Mamy bardzo dobre kontakty z jego sekretarzem, więc to nie będzie zwykła wizyta, wiele przymkniętych drzwi może być przy tej okazji otwartych – zachęca Andrzej Panek, wiceprezes Fundacji Mater Dei, która organizuje wycieczkę. - Poza tym, hotel, w którym będziemy mieszkać, znajduje się w centrum miasta, można więc powiedzieć, że przez cały pobyt będziemy oddychać Wiedniem.

Trzeciego dnia, czyli 16 maja, uczestnicy zwiedzać będą niemal całe miasto, przy czym zabytki będzie można oglądać z zewnątrz, bo wstęp jest dodatkowo płatny.

- Będzie to objazd miasta reprezentacyjną aleją Ring, która powstała w miejscu murów obronnych miasta. Tutaj znajdują się słynne budowle jak dwa największe muzea miasta – Historii Sztuki-KHM i Historii Natury-NHM, Parlament, Ratusz, Kościół Wotywny, Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem” z krótkim spacerem po parku. Dalej Plac Karola ze słynnym Musikverein – Towarzystwem Muzycznym, gdzie odbywa się Koncert Noworoczny, największym barokowym kościołem Karola Boromeusza, Pawilony Otto Wagenra. Przejazd do Hundertwasserhaus - „bajkowego domu”, na którego dachach-ogrodach rosną dziesiątki drzew i krzewów. Następnie przejazd koło Prateru (najstarszego wesołego miasteczka Europy) i dalej, do największej dzielnicy Wiednia: Donaustadt. Następnie przejazd do Arenbergerpark gdzie znajdują się dwie wieże przeciwlotnicze będące reliktami II wojny światowej. Kolejnym punktem programu będzie piękny pałac Belweder i imponująca panorama rozciągająca się z ogrodów pałacowych opadających kaskadami w kierunku starówki. Spacer najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę: Albertina, cesarska rezydencja Hofburg, słynny Kohlmarkt, plac Graben z Kolumną Morową, Katedra św. Szczepana, zaułki przy katedrze – wylicza Andrzej Panek

Czwartego dnia, czyli 17 maja, uczestnicy wycieczki przedpołudnie spędzą w letniej cesarskiej rezydencji pałacu Schonbrunn wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Czas wolny w ogrodach lub możliwość zwiedzania wnętrz. Po południu powrót do kraju. Nocny przejazd do Malborka.

- Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o kontakt z biurem podróży B. P. Vertigo Holiday Krystian Borowski, ul. Kościuszki 21 A (wejście za Rossmannem), nr. tel. 55 618 25 35 lub 793 703 435. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat zaliczki w wysokości 30 proc. ceny wycieczki. Ta waha się od 1080 zł przy 40-osobowej grupie, do 1440 przy 20-osobowej – informuje Andrzej Panek. - Listę chętnych ostatecznie zamykamy 15 lutego.

Admin Admin

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe