Pasażerowie będą jeździć wygodniej

  • 02.12.2014, 09:03
  • (A)
Pasażerowie będą jeździć wygodniej

Podziel się:

Oceń:

Na dworcu kolejowym można było zobaczyć zmodernizowany pociąg, z którego już wkrótce będą mogli korzystać pasażerowie na trasach międzywojewódzkich: Gdynia-Elbląg-Olsztyn oraz Gdynia-Bydgoszcz. To pierwszy z czterech pojazdów, zmodernizowany dzięki środkom samorządu województwa pomorskiego i wsparciu finansowemu Unii Europejskiej.

14 grudnia (niedziela )wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów PKP.

- To dobra wiadomość m.in. dla mieszkańców Malborka, bowiem, na linii Malbork-Elbląg pojawią się dwa połączenia więcej niż dotychczas, zaś najkrótszy czas jazdy z Malborka do Gdańska od przyszłego roku wyniesie 37 minut – informuje Małgorzata Pisarewicz, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku. -

Modernizacja czterech elektrycznych zespołów trakcyjnych realizowana jest w ramach projektu „Zakup i modernizacja kolejowego taboru pasażerskiego o napędzie elektrycznym, do obsługi połączeń międzyregionalnych na obszarze co najmniej dwóch województw”, dofinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013. Projekt obejmuje zakup i modernizację 8 elektrycznych zespołów trakcyjnych. Zakupy taboru (8 sztuk objętych projektem) zostały zrealizowane w latach 2010-2012, z czego cztery zostały już zmodernizowane w latach 2011-2012. Wartość całkowita projektu to 70,15 mln zł, kwota dofinansowania to 40,44 mln zł. Planowana modernizacja dotyczy ostatnich 4 pojazdów z projektu.

- Elektryczne zespoły trakcyjne serii EN57 to popularne pojazdy kolejowe używane już w województwie pomorskim przez PKP SKM w Trójmieście Sp. z o. o. i przez Przewozy Regionalne sp. z o. o. do obsługi połączeń SKM (nr 250 i do Słupska) i połączeń PR np. do Elbląga, Olsztyna i Bydgoszczy. Pojazdy będą obsługiwały połączenia z Gdyni do Elbląga, Olsztyna i Bydgoszczy – zapowiada Małgorzata Pisarewicz.

Przeprowadzenie modernizacji pozwoli na poprawę bezpieczeństwa i warunków podróżowania pasażerów, poprawę warunków pracy maszynisty, obniżenie zużycia energii elektrycznej oraz obniżenie awaryjności pojazdu (głównie w okresie zimowym).

(A)

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 02.12.2014, 10:39
Ten na zdjęciu to zapewnie ten co młotkiem w koła stuka?
02.12.2014, 20:58
młotkowy?

Pozostałe