Środa, 26.06.2019

Marek Charzewski nowym burmistrzem

  • 01.12.2014, 20:45
  • Admin Admin
Marek Charzewski nowym burmistrzem
Podziel się:
Oceń:
Wyborcy zdecydowali, że najbliższe cztery lata fotel burmistrza Malborka zajmować będzie Marek Charzewski (KKW SLD Lewica Razem).

 

Wynik wyborów nie pozostawia wątpliwości: malborczycy chcieli zmiany. Andrzej Rychłowski startujący z KWW Porozumienie Obywatelskie, który był burmistrzem przez dwie kadencje otrzymał 4456 głosów (39,68 proc.), a Marek Charzewski z KKW SLD Lewica Razem – 6773 głosy (60,32 proc.). Poparli go mieszkańcy we wszystkich okręgach miasta.

 

- Dziękuję za głosy, za zaufanie – mówił nam w poniedziałkowe przedpołudnie burmistrz elekt Marek Charzewski. - Teraz przygotowuję się do pracy, cały czas prowadzę rozmowy, by po złożeniu ślubowania sprawnie objąć stanowisko burmistrza.

 

Nowy włodarz nie chciał jednak jeszcze zdradzić, kim będą jego najbliżsi współpracownicy. W kampanii wyborczej zapewniał, że będzie miał jednego zastępcę, ale jednocześnie uspokajał obecnych pracowników samorządowych, że nie szykuje masowych zwolnień, docenia bowiem kompetencje urzędników.

 

Wyboru pogratulował zwycięzcy Andrzej Rychłowski, ustępujący włodarz.

 

- Co cztery lata następuje weryfikacja w demokratycznych wyborach. Mam nadzieję, że miasto dalej będzie się rozwijało, a czekają je trudne wyzwania, bo trzeba zapewnić wkłady do projektów unijnych. Trzeba do tego naprawdę wielkiego wysiłku i determinacji. Będę trzymał kciuki, by to się udało. Po ośmiu latach pracy dla miasta gdybym mówił inaczej, albo życzył, żeby coś nie wyszło, to zaprzepaszczałbym cały swój dorobek. Naprawdę życzę, by była to udana kadencja. Będę wspierał działania służące miastu i jego mieszkańcom, jeśli będzie to potrzebne – zapewniał Andrzej Rychłowski w rozmowie z nami. - Nie obrażam się w żaden sposób na wyborców. Dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali.

 

W poniedziałek nie było wiadomo, kiedy Marek Charzewski obejmie urząd burmistrza.

_

Admin Admin

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
01.12.2014, 21:29
Gratuluję Panie Marku. Malbork potrzebował zmiany! Mamy nadzieję, że nigdy Pan o nas nie zapomni. O zwykłych mieszkańcach!
01.12.2014, 21:07
Wreszcie może będzie normalnie i uczciwie. Brawa dla nowego burmistrza!
01.12.2014, 10:41
Ups, całe miasto wrze a u Was tylko jeden komentarz. Oczywiście ogromne gratulacje dla Marka Charzewskiego.
KK
KK 30.11.2014, 23:52
Brawo mieszkańcy Malborka, że pogonili tego zarozumiałego poprzednika... co za buta i bezczelnośc... może teraz bedzie więcej poszanowania dla ludzi i kultury osobistej

Pozostałe