Rodzinna przygoda z tajemnicami malborskiego zamku

  • 20.08.2014, 14:51
  • (A)
Rodzinna przygoda z tajemnicami malborskiego zamku

Podziel się:

Oceń:

W pierwszym tygodniu sierpnia Muzeum Zamkowe w Malborku wprowadziło do swojej oferty nową trasę turystyczną. To propozycja dla najmłodszych zwiedzających zamek.

- Przejdź szlakiem „Tajemnic Zamku Malbork”, rozwiązuj zagadki i zadania, odkrywaj sekrety krzyżackie. Przeżyj przygodę na zamku w Malborku - zachęcają pracownicy Muzeum Zamkowego w Malborku.

- Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do odbycia wyprawy po średniowiecznym zamku Malbork, szlakiem tajemnic sprzed sześciu wieków. Po zamku, w którym niegdyś mieszkali krzyżaccy rycerze i którym rządził wielki mistrz. Gwarantujemy doskonałą zabawę, pełną niezapomnianych wrażeń i przygód a także lekcję historii zakonu, podaną w sposób, który dzieci lubią najbardziej – poprzez zabawę – mówi Tomasz Bogdanowicz, współautor scenariusza trasy, kierownik działu edukacji muzeum.

W wędrówce po zamku dzieciom towarzyszy wykwalifikowany przewodnik, z którym wspólnie wybiorą skrybę. To on skrupulatnie notuje litery hasła, które wspólnie odczytują w spowitych ciemnością zamkowych piwnicach.

- Było bardzo fajnie – opowiada ośmioletni Łukasz z Gorzowa Wielkopolskiego. - Rozwiązywaliśmy zagadki i układaliśmy hasło. A najbardziej podobał mi się błazen Slach, który nam ciągle przeszkadzał w zadaniach i to było bardzo zabawne. No i strzelanie z łuku, takiego prawdziwego, rycerskiego.

Podczas pełnej niespodzianek wędrówki dzieci na swojej drodze napotkają damę z lutnią, która potrzebuje ich pomocy, mincerza bijącego krzyżackie monety oraz bursztynnika, który ożywia dla nich magiczny, bursztynowy kamień.

Dzięki dynamicznemu oprowadzaniu przeżywają fascynującą przygodę, zdobywają hasło-klucz do skarbca pełnego niespodzianek i wreszcie, w obliczu wielkiego mistrza zostają pasowani na Odkrywcę Tajemnic Zamkowych. A potem, wspólnie z rodzicami i krzyżackimi rycerzami, biorą udział w grach i zabawach średniowiecznych.

- Muzeum Zamkowe odpowiadając na oczekiwania turystów, wprowadziło trasę rodzinną do oferty muzealnej. Wiemy, że dzieci, które przyjeżdżając do zamku w Malborku oczekują przygody i tajemniczości. I taka jest właśnie trasa „Tajemnice Zamku Malbork” – mówi Rafał Mańkus, wicedyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku. – Jestem przekonany, że połączenie zabawy z poznawaniem historii i architektury zamku stanie się kolejną atrakcją, dla której warto przyjechać na malborski zamek.

Z oferty można skorzystać od wtorku do niedzieli, dwukrotnie w ciągu dnia: o godz. 10 i 11.30. Cykl zwiedzania trwa 90 minut, a liczba miejsc jest ograniczona – każda grupa liczyć może maksymalnie 40 osób. Należy pamiętać, ze podczas tego zwiedzania każde dziecko musi znajdować się pod opieką dorosłego.

(A)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe