Gwiazdki od "Żagli"

  • 30.07.2014, 15:11
  • (AMS)
Gwiazdki od "Żagli"

Podziel się:

Oceń:

Przystań żeglarska w parku została wyróżniona certyfikatem i czterema gwiazdkami w corocznym spisie portów i przystani. Spis przeprowadził miesięcznik „Żagle”.

- Proszę o podzielenie się z mieszańcami Malborka tą radosną dla nas informacją - przekazują nam przedstawiciele Centrum Aktywnego Wypoczynku w Malborku sp z o.o.

Przystań w Malborku została oddana do użytku w grudniu 2011 r. Znajduje się tam bosmanat oraz pięć pomostów do cumowania wyposażonych w 12 odnóg cumowniczych z pokładem , które umożliwiają cumowanie 24 jachtów lub innych jednostek pływających, np. kajaków. W części umocnionego nabrzeża zbudowano slip - specjalną pochylnię do wodowania jachtów i innych jednostek pływających wyposażony w hak do wciągarki. Nabrzeże i pomosty posiadają oświetlenie oraz punkty poboru wody i prądu dla wodniaków. Jest też budynek z sanitariatami i cztery miejsca parkingowe.

Malborskie przedsięwzięcie to część międzywojewódzkiego projektu unijnego "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej". Całkowita wartość zrealizowanych prac wynosi blisko 3,2 mln zł.

(AMS)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe