Środa, 26.06.2019

Targi i pikniki

  • 29.04.2013, 09:23
  • Janusz Rokiciński
Targi i pikniki
Podziel się:
Oceń:
Mamy za sobą dwie targowe imprezy przygotowane przez oddziały Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku: V targi Ogrodnicze w Lubaniu i IV Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu. Obie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Targi w Lubaniu
W Lubaniu swoją ofertę przedstawiło w 150 wystawców,
- Posiadacze ziemi przeznaczonej pod kwiaty, warzywa i inne rośliny, mieli okazję odnowić uzupełnić bądź wymienić na nowsze odmiany odwiedzając V Targi Ogrodnicze, które jak co roku odbyły w III weekend kwietnia na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Działu Systemów Produkcji, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa w Lubaniu k/Kościerzyny – mówi Sylwia Ceglarska specjalista PODR. - Każdy kto chciał zagospodarować balkon, ogród, altankę i inne zakątki odpoczynku, miał okazję nabyć najnowsze, ciekawsze ładniejsze roślinki, kwiatki, nasionka czy cebulki, okazy na miarę XXI wieku. Na pewno też znalazł dla siebie coś interesującego: dla dzieci wesołe miasteczko z różnego typu uciechami, a dorośli mogli zakupić interesujące ich rośliny, nabyć niezbędny im sprzęt, zamówić altankę, skorzystać z doradztwa dotyczącego urządzania ogrodów, upraw warzyw, sadzenia kwiatów i drzew owocowych, a gastronomia zadba by nikt nie opuścił terenu wystawienniczego głodny.
 
W Starym Polu
IV Wiosenne Targi Ogrodnicze w PODR o. w Starym Polu odbyły się 27-28 kwietnia. Wśród medialnych patronów tego wydarzenia byli: "Gazeta Malborska" i "Rolnik Pomorski". Szczególnie w niedzielę targi odwiedziły tysiące klientów i zwiedzających. Więcej o targach w majowo - czerwcowym numerze Rolnika Pomorskiego (12 czerwca).
Tradycyjnie na targach nawiązałem nowe kontakty, które zaowocują obecnością i patronatem „Rolnika Pomorskiego” nad kolejnymi imprezami targowymi. Już dziś zapowiadam obecność na XI Targach Pszczelarskich i Tradycyjnej Żywności w Karczowiskach (3-4 sierpnia) w gminie Gronowo Elbląskie.
 
Zapraszamy
1 maja od 12.00 na „Piknik w...Stodole” i majowe degustacje u pani Eli Dziel w Bielawkach 32 (pod Pelplinem)
11 maja na Piknik Majowy „Poznaj smak Żuław” w Jeziornej osadzie pod Malborkiem.
18-19 maja na Targi w Strzelinie k/ Słupska. Kontakt: PODR w Gdańsku, o. Strzelino, [email protected], tel. 59/ 847 12 88.

 

 

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (10)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe