×
Niedziela, 24.03.2019

Targi i pikniki

  • 29.04.2013, 09:23
  • Janusz Rokiciński
Targi i pikniki
Podziel się:
Oceń:
Mamy za sobą dwie targowe imprezy przygotowane przez oddziały Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku: V targi Ogrodnicze w Lubaniu i IV Wiosenne Targi Ogrodnicze w Starym Polu. Obie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Targi w Lubaniu
W Lubaniu swoją ofertę przedstawiło w 150 wystawców,
- Posiadacze ziemi przeznaczonej pod kwiaty, warzywa i inne rośliny, mieli okazję odnowić uzupełnić bądź wymienić na nowsze odmiany odwiedzając V Targi Ogrodnicze, które jak co roku odbyły w III weekend kwietnia na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Działu Systemów Produkcji, Standardów Jakościowych i Doświadczalnictwa w Lubaniu k/Kościerzyny – mówi Sylwia Ceglarska specjalista PODR. - Każdy kto chciał zagospodarować balkon, ogród, altankę i inne zakątki odpoczynku, miał okazję nabyć najnowsze, ciekawsze ładniejsze roślinki, kwiatki, nasionka czy cebulki, okazy na miarę XXI wieku. Na pewno też znalazł dla siebie coś interesującego: dla dzieci wesołe miasteczko z różnego typu uciechami, a dorośli mogli zakupić interesujące ich rośliny, nabyć niezbędny im sprzęt, zamówić altankę, skorzystać z doradztwa dotyczącego urządzania ogrodów, upraw warzyw, sadzenia kwiatów i drzew owocowych, a gastronomia zadba by nikt nie opuścił terenu wystawienniczego głodny.
 
W Starym Polu
IV Wiosenne Targi Ogrodnicze w PODR o. w Starym Polu odbyły się 27-28 kwietnia. Wśród medialnych patronów tego wydarzenia byli: "Gazeta Malborska" i "Rolnik Pomorski". Szczególnie w niedzielę targi odwiedziły tysiące klientów i zwiedzających. Więcej o targach w majowo - czerwcowym numerze Rolnika Pomorskiego (12 czerwca).
Tradycyjnie na targach nawiązałem nowe kontakty, które zaowocują obecnością i patronatem „Rolnika Pomorskiego” nad kolejnymi imprezami targowymi. Już dziś zapowiadam obecność na XI Targach Pszczelarskich i Tradycyjnej Żywności w Karczowiskach (3-4 sierpnia) w gminie Gronowo Elbląskie.
 
Zapraszamy
1 maja od 12.00 na „Piknik w...Stodole” i majowe degustacje u pani Eli Dziel w Bielawkach 32 (pod Pelplinem)
11 maja na Piknik Majowy „Poznaj smak Żuław” w Jeziornej osadzie pod Malborkiem.
18-19 maja na Targi w Strzelinie k/ Słupska. Kontakt: PODR w Gdańsku, o. Strzelino, [email protected], tel. 59/ 847 12 88.

DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ
DZIEŃ OTWARTY POLITECHNIKI GDAŃSKIEJ

 

 

Janusz Rokiciński

Zdjęcia (10)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe