Środa, 26.06.2019

Pasowanie pierwszoklasistów w ,,dziewiątce''

  • 11.10.2012, 07:00
  • Tekst i foto opr. Adam Liszewski
Pasowanie pierwszoklasistów w ,,dziewiątce''
Podziel się:
Oceń:
28 września o godz. 17 w murach Szkoły Podstawowej Nr 9 odbyło się uroczyste pasowanie najmłodszych uczniów na pierwszoklasistów.

W te piątkowe popołudnie nasze pierwszaczki, punktualnie w strojach galowych wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami przybyły do szkoły. Na tę radosną uroczystość najmłodsi uczniowie czekali prawie miesiąc. Wśród twarzyczek można było zobaczyć zarówno zaciekawienie, uśmiech jak i przejęcie. W tym czasie na scenie – przygotowanej w stylu jagiellońskim, przez panią Lubę Deptułę i Grażynę Długokęcką, tekst ślubowania czytał królewski rycerz. Pierwszaczki zaś powtarzały za nim słowa przysięgi. Warto nadmienić, że za część artystyczną odpowiadała klasa VI a, pod opieką pani Danuty Silezin. Uczniowie tej klasy wcieli się w role rycerstwa polskiego, dam dworu i oczywiście pary królewskiej. Wszyscy oni przebrani w kostiumy nawiązujące do epoki średniowiecza prezentowali się wyjątkowo ślicznie. I tak przy sztandarze szkoły im. Kazimierza Jagiellończyka pani Dyrektor Bożena Rażewska pasowała na uczniów dzieci z klasy I a, b i c. W tym ważnym dniu towarzyszył naszym pełnoprawnym pierwszoklasistom błysk fleszy, gwaru radości i upominków ufundowanych przez radę rodziców.

Tekst i foto opr. Adam Liszewski

Zdjęcia (3)

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ahipr
ahipr 13.10.2012, 22:43
i to jest fajne
gregor
gregor 12.10.2012, 15:59
Lubie te szkole całą.
ilma
ilma 12.10.2012, 08:35
bardzo ładna uroczystość. tak dalej szkoło

Pozostałe