Czwartek, 17.01.2019

Komornik przyszedł po szpitalny dług

  • 1.10.2008, 00:32
  • (AMS)
Podziel się:
Oceń:
ŻUŁAWY. Jedna z firm, która kupowała w przeszłości długi malborskiego szpitala, zgłosiła się po pieniądze. Władze powiatu musiały więc “od ręki” wypłacić z kasy 2,7 mln zł, po które przyszedł komornik.
- Firma miała wyrok sądu, który oznaczał wyrok dla nas – mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Nie oznacza to jednak żadnego zagrożenia dla funkcjonowania powiatu – uspokaja.
Taki wydatek nie był jednak planowany w tegorocznym budżecie powiatu.
- Musimy zaciągnąć kredyt na bieżącą działalność – tłumaczy starosta.
Samorząd, który zdecydował się na likwidację Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej wziął na siebie spłatę całego zadłużenia, które wynosi ok. 30 mln zł, z czego ok. 17 mln zł to zobowiązania wobec ZUS. Na uregulowanie tych należności powiat ma 15 lat. Chyba że parlament przyjmie ustawę o przekształceniach publicznej służby zdrowia, na mocy której wszystkie szpitale zostałyby oddłużone. To oznaczałoby koniec finansowej pętli na szyi powiatowego samorządu.
(AMS)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Krzysztof
Krzysztof 19.11.2017, 07:59
W takich przypadkach nie czeka się na komornika, bo to oznacza wielkie dodatkowe koszty - egzekucyjne które przy tej wysokości długu wyniosły prawdopodobnie 81.501,30 zł: http://pamietnikwindykatora.pl… Trzeba było dokonać dobrowolnej spłaty (też dzięki zaciągniętemu kredytowi) a nie dawać zarobić komornikowi praktycznie za nic (za wysłanie pisma!) taką kwotę na koszt starostwa... Przecież starostwo wiedziało o długu.

Pozostałe