Rock Opera Krzyżacy jr.

start 13.12.2019 10:00

Muzeum Zamkowe w Malborku Karwan

Lokalizacja: Malbork, Muzeum Zamkowe w Malborku Karwan

Spektakl oparty jest na przedstawieniu KRZYŻACY ROCK-OPERA, do którego libretto napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski.

Widowisko wyreżyserowała Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem. Wystąpią w nim: studio wokalne "Balbiny" oraz młodzież 1 LO w Malborku.

13 grudnia br. (piątek) Rock Operę Krzyżacy jr. zobaczymy w zamkowym Karwanie. Wystawione zostaną trzy spektakle – dwa pierwsze o godz. 10.00 i 13.00 dla szkół a o 18.00 dla wszystkich zainteresowanych.

Bilety w cenie 10 zł dla szkół i 15 zł za spektakl wieczorny do nabycia w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji (Szpital Jerozolimski, Szkoła Łacińska). Telefon: 55 272-38-52

W poniedziałek, 16 grudnia br. widowisko zostanie przedstawione w tych samych godzinach w sali kinowej Sztumskiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie 10 zł na dwa pierwsze spektakle o godz. 10.00 i 13.00 dla szkół oraz 15 zł na spektakl o godz. 18.00 do nabycia w kasie kina.

Będzie to opowieść o miłości szczerej, niewinnej i zaskakującej. O świecie, w którym dobro musi się zmagać ze złem. Opowieść o czasach, kiedy Krzyżacy po poskromieniu pogańskich Prusów, osiedlili się na podbitych ziemiach, stworzyli tu własne państwo i stali się zagrożeniem dla Polski oraz Litwy.

„Krzyż nie to miał znaczyć, miał nadzieję dać, a nie krzyk rozpaczy z gorejących miast…” – te słowa jednej z piosenek doskonale obrazują czasy panowania Zakonu według Sienkiewicza, w tym duchu toczy się również akcja całego spektaklu, a symboliczne dwa nagie miecze stają się zapowiedzią bliskiej klęski Krzyżaków.

W spektaklu nie zabraknie emocji i głębokich uczuć – miłości i nienawiści, strachu i odwagi, radości i smutku, honoru i jego utraty. Nie zabraknie też dobrej muzyki, tańca i utworów, które niosą ze sobą głębokie przesłania. Jest to wprawdzie historia sprzed wielu lat, jednak problemy i dylematy młodych bohaterów, choć osadzone w innych realiach, są jak najbardziej aktualne. I to właśnie młodzież chce przekazać innym.

REŻYSERIA: Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem
ADAPTACJA LIBRETTA: Maria Keńska-Wyszyńska i Monika Pozorska
PATRONAT HONOROWY: Burmistrz Miasta Malborka i Starosta Powiatu Malborskiego
WYSTĘPUJĄ: studio wokalne "Balbiny", młodzież malborskich szkół

Organizatorami tego wydarzenia są Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, partnerami Muzeum Zamkowe w Malborku, Sztumskie Centrum Kultury, I Liceum Ogólnokształcące w Malborku, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości.

 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.