Zapraszamy na wystawę - "Wiatr od morza. W sto lat później".

start 28.06.2019 09:00

Muzeum Zamkowe w Malborku

koniec 15.09.2019 09:00

Lokalizacja: Malbork, Sala wystaw czasowych na Wysokim Zamku

Wystawa otwarta! Zapraszamy do 15 września.
Przypadająca w listopadzie 2018 r. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości stała się inspiracją dla Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka do zainicjowania bibliofilskiego wydania „Wiatru od morza” Stefana Żeromskiego z ilustracjami współczesnych pomorskich artystów. Powstała w ten sposób kolekcja obrazów będących malarską ilustracją i interpretacją 18 opowiadań z powieści Żeromskiego. Cała kolekcja włączona do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku liczy 20 obrazów.

Wystawa „Wiatr od morza. W sto lat później” jest malarską interpretacją dzieła Żeromskiego po blisko stuleciu od jego powstania.

Termin : 14 czerwca – 15 września 2019 r.

Lokalizacja: Sala wystaw czasowych na Wysokim Zamku
Komisariat: dr Wojciech Zmorzyński (MNG), Ewa Witkowicz-Pałka (MZM)
Aranżacja: Mariusz Stawarski ( MZM )

Każda z prac malarskich będzie opatrzona komentarzem w postaci obszernego cytatu z opowiadania, które ilustruje. Dodatkowo na ekspozycji pojawią się dwie plansze z tekstami wprowadzającymi do idei wystawy oraz dwa filmy: „Wiatr od morza” z 1930 r. oraz relacja twórców i organizatorów projektu.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.