Poniedziałek, 24.06.2019

Retrospektywa – wystawa malarstwa Krzysztofa Chrobota w Galerii Nova.

start 16.01.2019 18:00

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji

Lokalizacja: Malbork, ul. Armii Krajowej 68

16 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 w Galerii Nova w Szpitalu Jerozolimskim odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Chrobota pt.: „Retrospektywa”.

Wystawę można będzie oglądać do 1 lutego br., od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:30, w środę do 19:00.

Na wystawę zaprasza Malborskie Centrum Kultury i Edukacji.

Krzysztof Chrobot o sobie:
To jest moja trzecia wystawa - druga indywidualna, pierwsza była wspólna z Beatą Białecką w Prabutach, ale to było dawno temu. Co mnie inspiruje? Z pewnością sztuka współczesna taka na pograniczu dziecięcego malarstwa, taki niemiecki neoekspresjonizm. W architekturze motyw jest pretekstem do rozwiązań kolorystycznych i próby uchwycenia jakiegoś klimatu, czy mi to się udaje - nie wiem. Akwarelą maluję dopiero rok czasu, co więcej, jestem samoukiem a malarstwem zajmuję się około 30 lat - pewnie czas już na emeryturę z malarstwem i sztuką - kiedyś to było malarstwo olejne abstrakcyjne, dekoracyjne teraz jest inne i ja jestem inny, już stary

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.