Niedziela, 24.02.2019
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena
Metro Ergo Arena

Malborski Dzień Przędzenia w miejscu publicznym.

start 16.09.2018 godz. 11:00

Muzeum Miasta Malborka

Lokalizacja: Malbork, ul. Starościńska 1

Naszym babciom i prababciom nieobce było przędzenie i tkanie. W wielu domach kołowrotek, wrzeciona i krosna zajmowały honorowe miejsca. Dziś, zarówno te nazwy jak i czynności, odchodzą do lamusa. Jednym z ważnych zadań Muzeum Miasta Malborka jest dbanie o niematerialne dziedzictwo kulturowe, jakim bez wątpienia są ginące rzemiosła, które obecne były przez wieki na naszych ziemiach.


16 września w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka spotkają się prządki z całej Polski. Ten dzień upłynie pod hasłem wspólnej zabawy i poznawania technik przędzenia, tkania i przerabiania gotowej przędzy. Odwiedzając Muzeum, będziecie mogli Państwo zobaczyć dawne techniki przędzenia na kołowrotkach i wrzecionach. Będziecie mogli wysłuchać opowieści prządek i sami spróbować swych sił w tym niezwykle ciekawym rzemiośle. Zobaczycie jak z owczej (i nie tylko) wełny powstaje przędza i jak tę przędzę przerabia się później na tkaniny, sznurki i liny.

Na dzieci czekać będą specjalne atrakcje. Będzie ścieżka edukacyjna, kącik tkacki, małe wrzeciona do pracy.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie jarmark rzemiosła i rękodzieła, na którym będzie można kupić m.in. wyroby naszych Pań Prządek, oraz ręcznie wykonane chusty, szale i maskotki z wełny. Nie zabraknie również swojskich wyrobów o które zadba Konfratenia Dobrego Jadła i Napitku.

Muzeum Miasta Malborka realizuje wydarzenie we współpracy z Panią Dorotą Bucar, lokalną prządką i właścicielką Bernice Wool Manufacture.

Plan wydarzenia:
11.00 - rozpoczęcie imprezy
13.00 - warsztaty tkania i przędzenia dla dzieci
14.00 - pogadanka o przędzeniu, pokazy technik przędzenia oraz sprzętu
17.00 - zakończenie.

Zapraszamy Państwa do Ogrodu Muzeum Miasta Malborka.
WSTĘP BEZPŁATNY!

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.