Czwartek, 13.12.2018
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z pisarką Marleną Popławską-Marek.

start 06.04.2018 godz. 10:00

Mediateka (Szkoła Łacińska)

Lokalizacja: Malbork, ul. Stare Miasto 42

Kwiecień to szczególny miesiąc dla literatury dziecięcej. A to za sprawą urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena, które przypadają 2 kwietnia. I ten właśnie dzień obchodzony jest na świecie jako Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej.

Tym razem malborska Biblioteka na Święto Książki przygotowała dla najmłodszych spotkanie z pisarką Marleną Popławską-Marek. Z wykształcenia jest polonistką. Na co dzień łączy swoje dwie pasje, jakimi są podróże oraz pisanie wierszy, opowiadań i powieści. Debiutowała w 2015 roku powieścią dla młodzieży Wyprawa na maksa. W trakcie spotkania nasi najmłodsi poznają najnowszą owocową książkę pisarki Mandarynka Grażynka, gromadkę owocowych bohaterów, ich przygody oraz rozwiążą owocowe zagadki. Będzie także możliwość kupienia książki wraz z osobistą dedykacją autorki.
Na gawędę o Mandarynce Grażynce zapraszamy do Mediateki - biblioteki dla dzieci i młodzieży na Starym Mieście w piątek 6 kwietnia 2018 na godz. 10.
Książka to ważny element rozwoju wyobraźni, wrażliwości i wszechstronnego myślenia dziecka. To umiejętność odnajdowania się w nowych sytuacjach oraz nauka i wiedza dla dzieci na całe życie. Czytajmy wspólnie z naszymi dziećmi i zachęcajmy je do samodzielnego czytania.

Wstęp na spotkanie wolny, zapraszamy do współpracy także szkoły podstawowe, szczegóły w bibliotece, tel. 55 272 39 21

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.