Czwartek, 23.05.2019

Wystawa "Naturalnie z serca" Aliny Dunajskiej.

start 14.02.2018 godz. 17:00

MCKiE Malbork

Lokalizacja: Malbork, Aleja Armii Krajowej 68

Malborskie Centrum Kultury i Edukacji Galeria Nova zaprasza na wystawę Anny Dunajskiej "Naturalnie...z serca". Wernisaż odbędzie się w środę 14 lutego o godzinie 17:00. Wystawa czynna będzie do 2 marca (pon.-piąt.: 9:00-15:30, środa: 9:00-19:00)

Alina Dunajska o sobie:
Od urodzenia związana jestem z moim miastem Sztum. Już w dzieciństwie coś przyciągało mnie jak magnez do pustych kartek i ołówka. Z wykształcenia jestem chemikiem. Moja praca zawodowa związana była z chemią ale nie ze sztuką, dlatego często w zaciszu domowym malowałam swoje prace dla własnej przyjemności do tzw. "szuflady". W 2010 r. zostałam członkiem Klubu Plastyków "Paleta" przy SCK w Sztumie obecnie przekształcony w Stowarzyszenie. Od tego czasu zaczęłam poważniej myśleć o rozwijaniu swojej pasji w dziedzinie sztuki.

Poprzez czynne udziały w cotygodniowych warsztatach plastycznych, samo-kształcenie oraz wyjazdy plenerowe, moje prace zaczęły się zmieniać.

Malują różnymi technikami : olej, akwarela, ołówek, akryl, pastele. Głównym tematem moich prac są kwiaty, krajobrazy, martwa natura, zwierzęta i czasami ludzie. Wciąż poszukuję nowych tematów i nowych technik. Moje prace powstają z potrzeby serca w momencie kiedy poruszy mnie dany temat.

Brałam udział w wielu wystawach zbiorowych w Elblągu, Dzierzgoniu, Malborku i Sztumie. Moje prace znajdują się w domach prywatnych rodziny, przyjaciół i znajomych w kraju i za granicą.

Wystawa "Naturalnie... z serca" jest moją pierwszą wystawią indywidualną. To obrazy namalowane w ciągu ostatnich kilku lat i na przełomie 2017/2018.

Zapraszam wszystkich do obejrzenia wystawy. Dzieję się w niej swoimi emocjami, odczuciami. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś ciekawego dla Siebie.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.