Czwartek, 17.01.2019
 

Symfoniczna Orkiestra Estradowa z Mińska

Podziel się:
Oceń:
10.05.2017, 14:04

W ramach V Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu dla malborskiej publiczności Karwanie wystąpiła Symfoniczna Orkiestra Estradowa z Mińska.

Występy Białorusinów w grodzie nad nad Nogatem od lat mają swoich wiernych słuchaczy. Podczas koncertu, który odbył się 1 maja, muzycy z Mińska pod dyrekcją prof. Anatolija Kudzina wykonała m.in. utwory wybitnych artystów, wspólnych dla Białorusi i Polski: Anny German i Czesława Niemena, ale także tradycyjne białoruskie melodie (m. in. z repertuaru legendarnego zespołu Pieśniary) i całkiem współczesne: „Against All Odds” Phila Collinsa, słynna „Granada” śpiewana wcześniej m.in. przez Franka Sinatrę, Placido Domingo i Violettę Villas, a także duety Andrea Bocelliego „Viva per lei” i „Time to say goodbye”.

Głównym organizatorem Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu, w ramach którego odbył się malborski koncert, jest Fundacja Rozwoju Artystycznego i Współpracy Międzynarodowej MSM UNICUM, a patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Konsul Generalny Republiki Białoruś w Gdańsku. Występ orkiestry w Karwanie zapewnili partnerzy: Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, Muzeum Zamkowe w Malborku oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ.

Fot.Tomasz Sułkowski

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ok
ok 25.01.2018, 11:38
fajnie było