Poniedziałek, 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Nieodpłatna zbiórka odpadów w sobotę

  • 10.10.2018, 10:21
  • as
Nieodpłatna zbiórka odpadów w sobotę Tomasz Sułkowski
Kto chce pozbyć się mebli i składowanych od lat w piwnicach i na strychach zbędnych dużych przedmiotów, które są zwykle dość kłopotliwe do wyrzucenia, będzie miał okazję się ich pozbyć. W sobotę za darmo odbierze je firma komunalna

Jak informuje malborski magistrat, przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku sp. z o.o. 13 października (sobota) przeprowadzi nieodpłatną zbiórkę odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

Urzędnicy przypominają, że zbiórka nie obejmuje odbioru odpadów niebezpiecznych, toksycznych, zawierających szkodliwe substancje, a także opon, gruzu, piasku, popiołu itp. Warto pamiętac, że odpady należy wystawić najpóźniej do godz. 6 w dniu zbiórki. W przypadku domków jednorodzinnych – przed budynkiem, ale w sposób nieutrudniający przejścia lub przejazdu. Mieszkańcy bloków i kamienic mogą wystawić swoje śmieci przy śmietnikach.

Odbiór odpadów nastąpi w dniu zbiórki od godz. 6.

- Celem akcji jest pozbycie się zalegających odpadów w naszych domach, piwnicach, strychach, garażach i komórkach gospodarczych oraz kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców – tłumaczą urzędnicy.

Co ważne, odpady wielkogabarytowe można także samodzielnie oddać do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych znajdującego się przy ZGKiM, ul. Gen. de Gaulle'a 70.


 

as
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe