Poniedziałek, 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Miniatura zamku wkrótce zostanie rozebrana

  • 5.10.2018, 08:18 (aktualizacja 05.10.2018 08:22)
  • as
Miniatura zamku wkrótce zostanie rozebrana Anna Szade Tak aktualnie wygląda miniatura malborskiej warowni, która znajduje się przy ul. Piłsudskiego.
W magistracie decyzja już zapadła: kiedy okolice Muzeum Zamkowego definitywnie opustoszeją, zniknie również miniatura warowni, która stoi przy ul. Piłsudskiego. Wszystko przez wandali, którzy regularnie niszczą małą budowlę.

Makieta zamku została wystawiona w 2009 r. Miała być atrakcją turystyczną, jednak od początku był z nią kłopot. Kilka razy w każdym sezonie trzeba było ją naprawiać, ponieważ w niewyjaśnionych okolicznościach ktoś niszczył a to mury, a to zrywał miniaturowe dachówki, a to jedno i drugie. Z każdym rokiem traciła więc swój pierwotny urok. Nie pomagało nawet ogrodzenie i zamknięta na trzy spusty furtka. Niewysoki płot i tak, kto chciał, mógł przeskoczyć.

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

I oto w tym roku włodarze powiedzieli: dość, nie będziemy dokładać do odtwarzania czegoś, co za chwilę i tak jest niszczone. I oto już wiadomo, że wkrótce budowla zupełnie zniknie z przestrzeni miejskiej.

Ale już wiadomo, że nie zostanie tam pusty ogrodzony placyk z ławkami i dużą liczbą koszy na śmieci, które są przytwierdzone na stałe do podłoża. Otóż w centralnym punkcie powstanie… kolejna miniatura zamku.

- Pomysł makiety jest dobry, bardzo chętnie fotografują się przy niej turyści, dlatego myślimy o ustawieniu czegoś nowego, ale już ze zdecydowanie innego materiału, na pewno wandalo-, ale i turystoodpornego – mówi Marek Charzewski, burmistrz Malborka. - Rozmawiamy z panem, który robił makietę Starego Miasta, która znajduje się przy Bramie Garncarskiej, być może skorzystamy z jego usług.

Kto więc jeszcze nie ma zdjęcia z obecną miniaturą zamku, niech się pospieszy, bo wkrótce może jej nie być.

as
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe