Poniedziałek, 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Poprawią się warunki dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich

  • 3.10.2018, 08:33 (aktualizacja 03.10.2018 08:36)
  • AMS
Poprawią się warunki dla uczniów Zespołu Szkół Katolickich Tomasz Sułkowski Umowę podpisali Mirosław Czapla, starosta malborski i Henryk Damazy Lewiński, prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Nova z Nowej Wsi pod Starogardem Gdańskim.
To ostatni rok, gdy uczniowie malborskiego ”katolika” nie mają gdzie przebierać się przed lekcjami wychowania fizycznego. Wkrótce rozpocznie się budowa zaplecza socjalnego przy sali gimnastycznej. Właśnie zawarta została umowa z wykonawcą tej inwestycji.

Prawdopodobnie już na początku przyszłego roku szkolnego obiekt będzie oddany uczniom Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II. Umowa, którą podpisali Mirosław Czapla, starosta malborski i Henryk Damazy Lewiński, prezes Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego Nova z Nowej Wsi pod Starogardem Gdańskim, przewiduje, że zaplecze socjalne powstanie w ciągu 12 miesięcy.

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

- Tak przewiduje harmonogram, ale firma chce zakończyć prace w czerwcu, by od września młodzież mogła korzystać nie tylko z sali gimnastycznej, ale również i z nowego obiektu – tłumaczy starosta Mirosław Czapla. - Umowa kończy temat związany z budową sali sportowej, która powstała kosztem 1 mln zł. Zabrakło nam wtedy środków finansowych na kompleksowe zakończenie inwestycji, czyli wykonanie części socjalnej obiektu. Liczyliśmy na pomoc państwa w tym zakresie, tym bardziej, że realizowany w Ministerstwie Sportu i Turystyki program dotyczący budowy i rozbudowy obiektów sportowych przewidywał dofinansowanie nawet w 50 proc. kosztach zadania. W związku z tym, że do dziś nie otrzymaliśmy żadnej konkretnej odpowiedzi, Zarząd Powiatu postanowił ogłosić przetarg i zrealizować inwestycję z własnych środków. Wartość ostatniego etapu to 757 tys. zł.

Firma Nova wykonywała już zlecenie dla malborskiego starostwa. To Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która ma swoją siedzibę przy ul. Kotarbińskiego.

- Nie mamy żadnych uwag, jeśli chodzi o ten budynek – chwalił wykonawcę starosta.

Przypomnijmy, że od końca 2016 r. Zespół Szkół Katolickich w Malborku może pochwalić się nową salą gimnastyczną, która powstała z inicjatywy władz powiatu malborskiego i przy udziale finansowym miasta Malborka oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja warta około 1 mln zł była pierwszym etapem rozbudowy Zespołu Szkół Katolickich.

AMS
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe