czwartek, 28 marca 2024 13:44

Rozgrywki Ligowe Żak młodszy

MALBORK. Zawodnicy UKS Bombek SP3 rozegrali trzy mecze ligowe w kategorii U14. W miniony piątek przeciwnikiem malborskich zawodników był zespół PTH Poznań. Przypomnijmy, że na początku sezonu kiedy jeszcze Bombersi trenowali na rolkach mecz zakończył się przegraną 7:4 Tym razem wynik był zupełnie inny.

Autor: Archiwum drużyny

Od samego początku meczu to malborscy hokeiści stwarzali więcej sytuacji bramkowych prowadząc po pierwszej tercji tylko 1:0. W kolejnych zagrali bardziej skutecznie i ostatecznie wygrali 8:0 choć wynik mógłby być znacznie wyższy. Po tym meczu mali Bombersi przeskoczyli PTH Poznań w tabeli, zajmując piąte miejsce na dziesięć sklasyfikowanych zespołów.

W kolejnym meczu w ten weekend UKS Bombek SP3 rywalizował z zespołem Legii Warszawa I. Pierwsza tercja meczu bardzo wyrównana, długo utrzymywał się wynik remisowy 1:1. Jednak druga i trzecia tercja to bardziej skuteczna gra Legionistów. Bombersi nie wykorzystali wielu sytuacji bramkowych a zespół ze stolicy punktował strzelając kolejne bramki. Niestety po trzech kolejnych z rzędu zwycięstwach malborski team poniósł porażkę 1:8 z zespołem, który prowadzi w tabeli Kujawsko-pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie.

Po meczu ligowym nasi zawodnicy rozegrali towarzysko sparing z drugim zespołem Legii Warszawa. Pomimo zmęczenia z wcześniej rozegranego meczu ligowego, UKS Bombek SP3 okazali się zespołem bardziej skutecznym wygrywając 5:3.

W składzie malborskiego zespołu zagrali zawodnicy: Nadia Ratajczyk, Kaja Lachowska, Michał Muczeński, Maja Brzezińska, Olga Jaskulska, Jakub Wocial, Miłosz Rukat, Tymek Górnik, Hubert Buggermann, Jan Romanowski, Rafał Jaskulski, Tymek Boutryk, Cyprian Rabażyński, Wojtek Czerniewski, Maksymilian Salewski.

W klasyfikacji strzelców na 290 sklasyfikowanych zawodników Michał Muczeński zajmuje egzekwo drugie miejsce z 30 bramkami na koncie.

Przypomnijmy, że malborski klub rozgrywa swoje mecze jako gospodarz w Elblągu, dzięki współpracy między klubami nasi zawodnicy grają wspólnie z UKS Wikingowie Elbląg w kategorii żak młodszy i żak starszy.

Dzień wcześniej najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 uczestniczyli w Mistrzostwach Pomorza w Gdyni zajmując czwarte miejsce. W składzie naszego zespołu zagrali: Jan Osmołowski, Mateusz Kolitz, Maciej Chojnacki, Stanisław Pozorski, Krzysztof Wensker, Alex Dochniak, Kacper Cybulski, Patryk Wojciechowski, Cyprian Rabażyński i Sarnowski Marcel.

Kolejne rozgrywki malborskich hokeistów już za tydzień: żak młodszy będzie rywalizował w lidze z Sokołami Toruń a mini hokej w turnieju w Toruniu z udziałem ośmiu drużyn.

Hokej najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.