Poniedziałek, 10.12.2018, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk
DOG Desinger Outlet Gdańsk

Śmierć z powodu mrozu. Znaleziono bezdomnego w okolicy dworca PKP

  • 1.03.2018, 15:08 (aktualizacja 01.03.2018 15:13)
  • (a.k)
Śmierć z powodu mrozu. Znaleziono bezdomnego w okolicy dworca PKP Archiwum KPP Malborkrk
Podziel się:
Oceń:
27 lutego (wtorek), w okolicy dworca PKP w Malborku znaleziono ciało mężczyzny. Prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie. Prokuratura Rejonowa w Malborku zleciła przeprowadzenie sekcji zwłok mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie ma śladów wskazujących na udział osób trzecich w śmierci mężczyzny.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Malborku dzielnicowi wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne narażone na wychłodzenie. W ostatnich dniach dochodzi do znacznych spadków temperatury co stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia tych osób.

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

- Policjanci i pracownicy socjalni dotarli do kilkunastu osób, wskazując im miejsca w których mogą otrzymać pomoc. Od stycznia br. jedenaście osób skorzystało z oferowanej im przez policjantów pomocy i znalazło schronienie w Centrum Socjalnym Dom „Fides” w Malborku – informuje na swojej stronie KPP Malbork. - Funkcjonariusze reagują także na każdy sygnał otrzymany od mieszkańców. W ubiegły piątek dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych z Nowego Stawu udało się uratować przed wychłodzeniem 51-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. W sobotę, po sygnale otrzymanym od mieszkańca Malborka, policjanci udzielili pomocy 66-letniemu mężczyźnie, który po otrzymaniu pomocy medycznej został przewieziony do domu socjalnego „Fides”.

Pamiętajmy, że oprócz osób bezdomnych, na wychłodzenie narażone są również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Jeśli znamy kogoś starszego zapytajmy czy potrzebuje naszej pomocy. W sytuacji gdy widzimy człowieka narażonego na wychłodzenie, zadzwońmy pod numer 997 lub 112.

 

(a.k)

Zdjęcia (3)

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe