×
Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Święto Trzech Króli. Orszak tym razem na Piaskach

  • 8.01.2018, 10:43 (aktualizacja 08.01.2018 14:56)
  • (S.)
Święto Trzech Króli. Orszak tym razem na Piaskach T. Sułkowski
W sobotę, 6 stycznia, po raz trzeci ulicami miasta Malborka przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym razem akcja odbyła się w dzielnicy Piaski w Parafii Zesłania Ducha Świętego.

Tradycja Orszaku Trzech Króli w Malborku zagościła na dobre. Mieszkańcy Malborka chętnie uczestniczą w uroczystości. Co roku inna parafia jest gospodarzem obchodów. Święto Trzech Króli rozpoczęło się mszą świętą w Kościele Zesłania Ducha Świętego na Piaskach. Uroczystość doskonale wpisała się w jubileusz 20 lecia działalności tej Parafii. Msza święta uświetniona była koncertem kolęd Malborskiego Chóru Lutnia, pod dyrekcją Bożeny Belcarz. Po mszy mieszkańcy w obecności burmistrza Marka Charzewskiego udali się w pochód. Plenerowe scenki zostały przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku.

- Podoba mi się idea orszaku. Co roku uczestniczymy wraz z dziećmi w pochodzie. Cieszę się, że coś takiego jest organizowane w Malborku. Dzieci wspaniale się bawią - mówi pani Marzena, mieszkanka Malborka.

Na koniec mieszkańcy zostali zaproszeni na grochówkę przygotowaną przez Szkołę Podstawową nr 2 w Malborku. Orszak Trzech Króli w Malborku organizowany jest w ramach Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce.

(S.)
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe