Poniedziałek, 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Janusz Trupinda - nowym dyrektorem malborskiego zamku

  • 22.12.2017, 17:08 (aktualizacja 22.12.2017 17:13)
  • redakcja
Janusz Trupinda - nowym dyrektorem malborskiego zamku Kamil Jastrzębski
Wybitny znawca historii Zakonu Krzyżackiego, dr hab. Janusz Trupinda, odebrał 21 grudnia 2017 roku z rąk wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Jarosława Sellina akt powołania na stanowisko dyrektora Muzeum Zamkowego w Malborku na pięcioletnią kadencję w latach 2018-2022.

Dr hab. Janusz Trupinda zastąpi dotychczasowego dyrektora Muzeum, Mariusza Mierzwińskiego, którego kadencja na stanowisku dyrektora Muzeum kończy się 31 grudnia br.

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

Janusz Trupinda jest autorem i współautorem licznych publikacji naukowych, popularno-naukowych, artykułów, recenzji i polemik, głównie z zakresu historii Zakonu Krzyżackiego, relacji polsko-krzyżackich, historii i architektury zamków krzyżackich.

W latach 2000-2011 w Muzeum Zamkowym w Malborku pełnił funkcję kierownika Działu Historii oraz wicedyrektora ds. naukowo-konserwatorskich, następnie od 2011 r. zatrudniony jako kierownik Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku – oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Był koordynatorem projektu 2010 - Rok grunwaldzki w Malborku.

W latach 2004-2014 prowadził zajęcia na wyższych uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim, Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W 2005 r. uzyskał dyplom Podyplomowego Studium Menedżerów Kultury w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na podstawie pracy Działalność podstawowa Muzeum Zamkowego w Malborku w warunkach gospodarki rynkowej 1989-2004. W latach 2011-2014 był członkiem Rady Redakcyjnej kwartalnika „Ochrona Zabytków”. Jest długoletnim członkiem Stowarzyszenia Muzealników Polskich i jednym z założycieli Oddziału Pomorskiego Stowarzyszenia Muzealników Polskich.

_redakcja

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe