czwartek, 28 marca 2024 16:11

Hokej. Przegrana w Poznaniu

BOMBERSI. 7 października, na lodowisku w Poznaniu, zawodnicy UKS Bombek SP3 Malbork, w kategorii U12 rozegrali kolejny mecz ligowy z zespołem Koziołki. Przypomnijmy, że w tym sezonie Bombersi tworzą wspólnie z UKS Wikingowie Elbląg i HUKS Niedźwiadki Gdynia dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych U12 i U14. Niestety pomimo ambitnej gry nie udało się wygrać i trzy punkty zostały w Poznaniu.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:2, w kolejnej nasi zawodnicy odrobili straty, w trzeciej ostatniej tercji zabrakło czasu choć w ostatnich dwóch minutach Bombersi zdołali strzelić 2 bramki. W ostatniej minucie meczu ściągnęliśmy bramkarza tak aby stworzyć przewagę w polu, jednak przeciwnik wykorzystał grę z pustą bramką i przypieczętował zwycięstwo strzelając decydującego gola. Końcowy wynik meczu pomimo wyrównanej gry - 7:4 dla zespołu Koziołki Poznań. Dwie bramki dla malborskiego zespołu strzelili: Michał Muczeński 2, Maja Brzezińska 2, oprócz strzelców bramek zagrali: Miłosz Rukat, Tymek Górnik, Alex Wasiłszyn, Alan Wasiłszyn, Olga Jaskulska, Rafał Jaskulski, Tymek Górnik, Szymon Jankowski, Maciej Chojniak, Nadia Ratajczyk, Michał Król, Hubert Buggermann i Czerniewski Wojtek. Bombers zajmuje 7 miejsce w tabeli a prowadzi Stoczniowiec Gdańsk przed Legią Warszawa I, Koziołki Poznań, Legia Warszawa II, ŁKH Łódź, Sokoły Toruń, Bombek Malbork, WTH Wrocław i BKS Bydgoszcz. Michał Muczeński w klasyfikacji strzelców ligi zajmuje 2 miejsce z 11 bramkami na 250 sklasyfikowanych zawodników.
Za tydzień naszych zawodników czekają pierwsze mecze ligowe w Elblągu w kategorii żak starszy a przeciwnikiem będzie faworyt Sokoły Toruń.