Niedziela, 23.09.2018, imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan
Zdunek KMJ Nissan

3 x milion
. Czy zamek pobije swój rekord frekwencyjny?

  • 10.10.2017, 10:45
  • redakcja
3 x milion
. Czy zamek pobije swój rekord frekwencyjny? T. Sułkowski
Sezon wakacyjny za nami. Muzeum Zamkowe w Malborku podsumowało wstępnie frekwencję na zamku. Najprawdopodobniej w październiku zostanie pobity zeszłoroczny rekord frekwencji, bo liczba turystów zbliża się do 600 tys. odwiedzających.

Na popularność Muzeum Zamkowego w Malborku składa się kilka czynników jednym z nich są prace konserwatorskie, które mają na celu uatrakcyjnienie i udostępnienie wnętrz zamkowych turystom. Oprócz tego przez cały rok Muzeum Zamkowe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom turystów organizując wydarzenia takie jak: Europejska Noc Muzeów, Oblężenie Malborka, Spektakl Światło i Dźwięk, Walentynki, Poszukiwanie Mikołaja na Zamku Malbork, Weekend za pół ceny jaki był też w miniony weekend 7-8 października. 

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

Oprócz tego na wysokości zadania stają przewodnicy, którzy muszą zaspokoić głodnych wiedzy turystów. Muzeum do swojej oferty wprowadziło nie tylko dzienne ale i nocne zwiedzanie, sporym zainteresowaniem cieszy się Trasa Rodzinna angażująca najmłodszych w odkrywanie zamkowych tajemnic. 

Popularność Malborskim zamkiem nie słabnie od lat. Trendów co do odwiedzania naszej warowni jest kilka min. Polacy rezygnują z wypoczynku w krajach Europy Zachodniej, bo boja się ataków terrorystycznych w zamian za to wybierają wypoczynek choćby nad Bałtykiem. Dodatkowo w tym roku Muzeum Zamkowe obchodziło jubileusz 20- lecia wpisania zespołu zamkowego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO co podnosi prestiż zabytku. 

Jak podaje Iwona Orszulak z działu promocji zamku, ogółem do końca września nasz zamek odwiedziło 594 930,00 tys. turystów z polski i zagranicy łącznie. Do końca roku pozostało jeszcze kilka miesięcy więc zeszłoroczny rekord zostanie pobity. Na pewno rekordowi turyści zostaną nagrodzeni podobnie jak w zeszłym roku. Podczas akcji takich jak Kultura 60 plus nasz zamek odwiedziło 166 seniorów. Okazuje się, że także mieszkańcy Malborka chętnie korzystają z Karty Mieszkańca, bo z danych muzeum wynika, że 852 turystów nabyło taki bilet. 

 
_redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe