Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

"Motoserce – Krew Darem Życia". Motocykliści zachęcają do oddania krwi

  • 16.08.2017, 09:00
  • red.
"Motoserce – Krew Darem Życia". Motocykliści zachęcają do oddania krwi JT
W sobotę, 12 sierpnia na Targu Węglowym w Gdańsku odbyła się już po raz szósty impreza pod nazwą "Motoserce – Krew Darem Życia". Wydarzenie została zorganizowana przez trzy klubu należące do Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. Głównym celem akcji była zbiórka krwi dla dzieci.

Motoserce to ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez kluby należące do Kongresu Polskich Klubów Motocyklowych. Głównym partnerem tej szczytnej akcji jest Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krowiakowata w Gdańsku. Motocykliści chcą zwrócić szczególną uwagę na problem z brakiem krwi w polskich szpitalach.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 na Targu Węglowym w Gdańsku. Już po kilku chwilach do autobusu, w którym można było oddać krew, ustawiła się kolejka. Krew mógł oddać każdy, kto spełnił określone warunki. Liczne atrakcje oraz smaczne jedzenie zachęcały mieszkańców i turystów, aby poświecić kwadrans i tym samym móc uratować czyjeś życie.

- Motoserce to ogólnopolska akcja, która w Gdańsku odbywa się już po raz szósty – mówi Kazimierz Szweda, prezes Stowarzyszenia Motocyklowego „LOTOR”. - Jest to dar motocyklistów szczególnie dla małych dzieci. Chodzi tu o zbiórkę krwi, której brakuje najbardziej w okresie letnim. Pomysł powstał w 2009 roku. Od tego czasu wszystkie kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowy propagują tę akcję. Ludzie bardzo chętnie biorą udział w zbiórce krwi, bo doskonale znają już naszą akcję.– dodaje Kazimierz Szweda.

W autobusie można było spotkać prawdziwych weteranów krwiodawstwa, którzy dają doskonały przykład innym.

- Musimy bardzo kochać drugiego człowieka, żeby ofiarować mu to, co najcenniejsze – własną krew. Ja krew oddaję już od 39 lat – mówi krwiodawca Andrzej Blok, Członek Zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża. - Krew zacząłem oddawać na studiach i robię to do dnia dzisiejszego. Włącznie z dzisiejszą akcją oddałem już 60 litrów – dodaje.

Nasz rozmówca zaznaczył, że w zbiórkach krwi będzie uczestniczył tak długo, jak tylko będzie mógł. Zachęca tym samym wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się, aby ją oddać.
- Zachęcam wszystkich, aby brali udział w tego typu akcjach. To nic nie kosztuje, a może pomóc.
Żeby ratować drugiego człowieka, często zwykła medycyna się nie sprawdza, a jedyną formą pomocy jest krew. Pamiętajmy, że producentem krwi jest jedynie człowiek, nikt ani nic innego.
Z wielką przyjemnością pragnę również poinformować, że 18 sierpnia, w najbliższy piątek, będziemy zbierać krew w Starogardzie Gd. Od godz. 9.30 do 13.30 – zachęca do odwiedzenia ambulansu do poboru krwi Andrzej Blok.

red.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe