Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Chcemy weta prezydenta.Protest mieszkańców pod malborskim sądem.

  • 28.07.2017, 23:32 (aktualizacja 28.07.2017 23:34)
  • redakcja
Chcemy weta prezydenta.Protest mieszkańców pod malborskim sądem. T. Sułkowski
MALBORK. W czwartkowe popołudnie (20 lipca) grupa mieszkańców Malborka, pikietując przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji w obronie niezależnego sądownictwa. Pod siedzibą Sądu Rejonowego zapalono symbolicznie świeczki.

Zebrani, swoje niezadowolenie wyrażali nie tylko słowem. Przynieśli ze sobą kartki, na których można było przeczytać "Kaczyński daj nam żyć. Odejdź już", "Panie Duda, przysięgał Pan na KONSTYTUCJĘ, to niech jej Pan teraz nie depcze!!!". Nie zapomnieli o wywodzącym się z Malborka polityku PiS Tadeuszu Cymańskim - "Panie Cymański, Malbork wstydzi się za Pana".

Malborskie, wieczorne spotkanie – jak każde inne w całej Polsce – było reakcją na czwartkowe głosowanie w Sejmie, gdzie głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości została przyjęta nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym, jak również w kontekście zmian prawa, dotyczące sądów powszechnych i Krajowej Rady Sądownictwa. Obrońcy konstytucji i opozycja, działania PiS nazywa ustrojowym zamachem stanu, zarzuca partii rządzącej upartyjnianie polskich sądów, i likwidację ich niezawisłości, a tym samym złamanie konstytucyjnej zasady trójpodziału władzy.

- Zdemolowano Krajową Radę Sądownictwa. Nowa ustawa w praktyce likwiduje niezależność sądów, a tym samym konstytucyjną zasadę trójpodziału władzy. Ustawa o Sądzie Najwyższym procedowana w ekspresowym tempie w Sejmie, dokończy dzieła przejęcia i upolitycznienia wymiaru sprawiedliwości. - głosił wpis na profilu malborskiej Platformy Obywatelskiej. - Proces legislacyjny kończy się w Pałacu Prezydenckim. To od prezydenta Andrzeja Dudy, jego uczciwości, zależy czy polska demokracja nie podda się temu gwałtowi, którego dokonuje teraz PiS.

Demonstranci w Polsce, również w Malborku krzyczeli „Chcemy weta prezydenta”.

W poniedziałek (24 lipca) prezydent Andrzej Duda, zapowiedział zastosowanie weta w kwestii dwóch ustaw o sądownictwie przygotowanych przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

_redakcja

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gosc
gosc 3.08.2017, 23:04
kodziarze - szmaciarze!

Pozostałe