Piątek, 25.05.2018, imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Édith Piaf, naleśniki i wino...czyli piosenka francuska pod zamkiem

  • 19.07.2017, 23:15 (aktualizacja 28.07.2017 23:01)
  • a.k.
W piątkowe popołudnie, w Karczmie Rycerskiej, po raz piąty odbyło się Spotkanie z piosenką francuską. Jest to już piąta edycja francuskich spotkań muzycznych, które rok rocznie organizowane są u wrót malborskiej warowni. Wzorem lat ubiegłych, wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością wśród mieszkańców Malborka i turystów.

Wieczór francuski swoim występem otworzyła Barbara Zawodniak, wykonując sztandarowe piosenki z repertuaru Édith Piaf, ikony francuskiej piosenki. I to był jedyny nostalgiczny moment tego wieczoru. Później było mnóstwo koloru, kontrastów, pozytywnej energii i francuskich akcentów w polskiej scenerii.

- Jestem tu po raz trzeci. Dwukrotnie byłam z koleżankami, teraz zabrałam męża i cudownie się bawimy – opowiada Pani Zofia. - Fantastyczna atmosfera, piękna muzyka, śpiew, do tego Ci Francuzi są przesympatyczni, tacy przyjacielscy. Brakuje takich wydarzeń w naszym mieście – poprosimy o więcej – dodała.

Niezwykłe show i kontakt z publicznością mieli Francuzi z zespołu Gross Bindonos, którzy kolorem i muzyką podbili serca zgromadzonej publiczności. Koncert francuski trwał do późnych godzin wieczornych i zgromadził sporą publiczność.

- Serdecznie dziękuję w imieniu organizatorów, wszystkim którzy pojawili się na naszej scenie, zapewniając publiczności niezwykłe doznania muzyczne, Państwu zaś za liczne przybycie – dziękowała Monika Ładyńska.

 

a.k.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe