×
Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Malarska pasja Wandy Wolak

  • 14.06.2017, 23:21
  • (BG) Zdjęcia: Tomasz Sułkowski
Malarska pasja Wandy Wolak
W minioną środę Galeria Nova gościła gości wernisażu znanej i lubianej w Malborku Wandy Wolak. Wystawa nosi tytuł „Barwny świat” i jest ukoronowaniem jubileuszu 15- lecia działalności artystycznej malarki.

Warto wspomnieć, że pani Wanda z zawodu jest ekonomistką, choć aktualnie już na emeryturze. Jest więc świetnym przykładem, że w każdym wieku można odnaleźć pasję. Jak sama mówi, malować zaczęła, bo lubiła, chciała wypełnić sobie czas. Wielu rzeczy nauczyła się sama. Szybko okazało się, że nowa pasja do tego stopnia wciągnęła panią Wandę, że postanowiła wziąć udział w dwuletnich warsztatach prowadzonych przez Andrzeja Karmasza, wykładowcy z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Artystka jest bardzo skromna, sama przyznaje, że człowiek uczy się całe życie. Oprócz tego udziela się charytatywnie oraz uczęszcza do Klubu Plastyków Paleta w Sztumie. Na wystawie Wandzie Wolak towarzyszył mąż.

- Jest pierwszym krytykiem moich obrazów. Zawsze coś podpowie, oceni – przyznała malarka.

Podczas wernisażu pani Wanda wręczyła specjalnym gościom swoje obrazy na pamiątkę. Wieczór uświetnił występ Malborskiego Chóru Lutnia.

Kto nie zdążył na otwarcie wystawy, wciąż ma szansę obejrzeć obrazy malborskiej artystki. Ekspozycja będzie czynna do 23 czerwca (piątek). Wstęp do galerii jest wolny.

 

(BG) Zdjęcia: Tomasz Sułkowski

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe