Środa, 20.06.2018, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Boska muzyczna cząsteczka

  • 13.06.2017, 23:35
  • Krzysztof Hajbowicz / Zdjęcia: Tomasz Sułkowski
Boska muzyczna cząsteczka
Quantum Trio to niekonwencjonalna grupa jazzowa założona w Rotterdamie w 2012 r. przez Michała Jana Ciesielskiego, Kamila Zawiślaka i Luisa Morę Matusa. Mieliśmy ich okazję wysłuchać w Karwanie.

Na widowni znakomitą większość stanowili ci, którym ten obszar muzyki jest bliski, którzy zapewne nie przepuszczą okazji, by móc uczestniczyć w koncercie np. takiej grupy, jak właśnie Quantum Trio. Ich jazz to dynamiczne kompozycje pełne liryzmu, polirytmicznych melodii niesionych czystą, rockową energią. Fascynacja fizyką kwantową (album „Duality: Particles & Waves” - Nei Gong Music 2017) dodaje tylko smaku, jak przyprawy najlepszych zamorskich gatunków.

Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja

Album, ten z którego słuchaliśmy utworów - jak piszą inni - „ukazuje odmienne oblicza zespołu, wprowadzając elektroniczne brzmienia i zróżnicowaną produkcję, zachowując jednak spójne brzmienie grupy”.

Zamkowe Kameralia to cykl koncertów, które odbywają się w salach malborskiej warowni. To projekt, który jest realizowany od 2011 r. Jego pomysłodawcą jest stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat. Od początku partnerem jest Muzeum Zamkowe.

W tym roku organizatorami są Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe. Projekt wspierają Miasto Malbork i Starostwo Powiatowe w Malborku.

Krzysztof Hajbowicz / Zdjęcia: Tomasz Sułkowski

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe