×
Piątek, 20.04.2018, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

10-osobowe łodzie ścigały się na Nogacie

10-osobowe łodzie ścigały się na Nogacie
MRKS Gdańsk zdominował XIII Wyścigi Smoczych Łodzi w Malborku. Gdańszczanie zwyciężyli w rywalizacji na najdłuższym dystansie o puchar burmistrza.

W malborskich zawodach zorganizowanych przez MKS Nogat i Urząd Miasta pod patronatem Federacji Łodzi Smoczych rywalizowały załogi z Malborka, Sztumu i Gdańska. W kategorii seniorów bezkonkurencyjne były osady MRKS Gdańsk, które zwyciężyły w wyścigach na 200-metrowych mikst i open, a także w biegu o puchar burmistrza Malborka na dystansie 1 kilometra.

W mikście, w którym w 10-osobowej załodze musiały być przynajmniej cztery kobiety, dobrze spisały się także malborskie drużyny. Na drugim miejscu dopłynęła osada KSC Słodki Smok z czasem 52,66 sekundy. Pierwsze miejsce było bardzo blisko, bo do MRKS malborczycy stracili zaledwie... 0,43 sekundy. W finale startowała też drużyna Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, która do mety dotarła na czwartym miejscu (53,29 sekundy) ze stratą 0,28 sekundy do pierwszego zespołu KS Przygoda Gdańsk.

- W kategorii sport open, niestety, nie mieliśmy zbyt dużych szans. Trudno było nam konkurować z załogami, które składały się z samych mężczyzn, my natomiast posiadaliśmy w składzie jeszcze dziewczyny. Skład, który wystartował w kategorii fan, wywalczył sobie brązowy medal, co również jest dla nas ogromnym sukcesem. Bieg o puchar burmistrza na 1000 m nie poszedł nam najlepiej, ale byliśmy tego świadomi, że tak może się stać; byliśmy jedyną drużyną, która startowała we wszystkich możliwych kategoriach i zwyczajnie zmęczenie dało się we znaki – informuje KSC Słodki Smok.

Osady rywalizowały w upalnej pogodzie na trasie pomiędzy mostami drogowymi i drewnianą kładką przy zamku.

_redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe