Wtorek, 20.11.2018, imieniny: Anatola, Edyty, Rafała

Na Nogacie smocze łodzie i memoriał Wiatra

  • 31.05.2017, 00:21
  • (A) Fot. Tomasz Sułkowski
Na Nogacie smocze łodzie i memoriał Wiatra
3 i 4 czerwca (sobota i niedziela) warto dopingować wioślarzy i kajakarzy na Nogacie. Odbędą się zawody załóg smoczych łodzi oraz memoriał Józefa Wiatra.

Rywalizacja na Nogacie rozpocznie się w sobotę od XIII Wyścigu Smoczych Łodzi. Na 200-metrowym odcinku pomiędzy mostem drogowym a drewnianą kładką przy zamku będą ścigać się juniorzy i seniorzy. W obu kategoriach osady będą walczyć na łodziach 10-osobowych w dwóch kategoriach: open oraz mikst. W mieszanych załogach muszą startować przynajmniej cztery kobiety.

Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork
Ogłoszenie lokalne Malbork

Wyścigi organizowane przez MKS Nogat i PSZS Malbork pod patronatem Polskiej Federacji Łodzi Smoczych rozpoczną się o godz. 11.

W niedzielę z kolei już po raz 53 odbędą się Ogólnopolskie Regaty Kajakowe o Puchar Nogatu im. Józefa Wiatra. Rywalizacja będzie się toczyć na wysokości przystani MKS Nogat przy ul. Wileńskiej 1.
Józef Wiatr był wybitnym trenerem, wychowawcą, działaczem i twórcą kajakarstwa w naszym regionie. Od roku 1976 był trenerem Nogatu. Mieszkaniec Elbląga, lecz całym sercem oddany sportowi i młodzieży Malborka.
Co dzień przesiadywał na przystani kajakowej. Nie licząc swojego czasu, zajmował się szkoleniem i wychowywaniem wielu młodych ludzi. Do dziś wspominamy go jako wspaniałego trenera, wychowawcę, któremu zawdzięczamy wiele wspaniałych chwil – można wyczytać w historii MKS Nogat.

Regaty rozpoczną się o godz. 11. Mają rywalizować weterani, seniorzy, juniorzy starsi i młodsi, młodzicy, a także dzieci 12-letnie i młodsze. Będą się ścigać w jedynkach i dwójkach klasycznych oraz kanadyjkach na dwóch dystansach – 200 i 500 metrów. Biegiem memoriałowym jest wyścig K-1 juniorów młodszych na 500 m, którego zwycięzca otrzyma nagrodę rzeczową oraz Puchar Nogatu.

(A) Fot. Tomasz Sułkowski
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu malbork.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe