sobota, 20 kwietnia 2024 11:06

Seniorki Olimpico rozgromiły Canicułę

Drużyna Leier Olimpico przywiozła trzy punkty z Bytowa z meczu pomorskiej grupy III ligi seniorek. Podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego dotarły na miejsce „z przygodami”, bo spóźniły się nieco z powodu robót drogowych. Na szczęście, ta sytuacja w żaden sposób nie wpłynęła na koncentrację dziewczyn.

Mimo że z Canicułą Bytów zawsze gra się niewygodnie, tym razem już po pierwszej połowie przyjezdne ustawiły sobie spotkanie, prowadząc 3:0. Ale jak się okazało, to wcale nie był bezpieczny wynik...

- W drugiej połowie przez 20 minut gospodynie odważnie atakowały i zdobyły bramkę na 3:1. Potem dwukrotnie obiły poprzeczkę i słupek i mogło być 3:3. Później nasze zawodniczki wzięły się do gry, zdobyły cztery bramki i mecz zakończył się wynikiem 7:1 – relacjonuje Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.

Leier Olimpico grało w składzie: Białowąs, Ćwiklińska, Laskowska, Mąkowska, Karwasz, Zommer, Gardyjasz, Anna Kopecka, Aleksandra Kopecka, Jurgielewicz, Kamińska, Pawlikowska, Owsianka, Kaleńczuk. Cisewska.

Po 12 rozegranych meczach malborska drużyna z 23 pkt zajmuje trzecie miejsce w tabeli pomorskiej grupy III ligi, ze stratą punktu do Czarnych Pruszcz Gdański (rozegrały o jeden mecz mniej) i 8 „oczek” do Sztormu II Gdańsk. W najbliższą niedzielę Leier Olimpico zagra w końcu na swoim boisku, podejmie GKS Żukowo.