czwartek, 25 kwietnia 2024 22:19

Grom, Pomezania i Błękitni wygrały swoje mecze

W IV i V lidze wszystkie drużyny z powiatu malborskiego sięgnęły po trzy punkty. Wszystkie wygrały swoje mecze 1:0.

Czwartoligowcy mają za sobą 24 kolejki spotkań. Nowostawski Grom po dwóch meczach wyjazdowych wrócił na swoje boisko i sięgnął po trzy punkty, grając przeciwko niewygodnemu rywalowi, Stolemowi Gniewino. Kibice jednak niemal do końca spotkania nie mogli być pewni zwycięstwa swojej drużyny. Jedyna bramka w meczu padła w 85 minucie, a jej autorem był Robert Wesołowski. Nowostawianie przystąpili do tego pojedynku w osłabionym składzie (z powodu kontuzji i kartek), trener Marek Kwiatkowski na ławce rezerwowych miał tylko trzech zawodników.

Grom: Jóźwiak – Jagodziński, Błażek, Danielak, Golicki (83 Luzeńczyk) – Wesołowski, Miśkiewicz, Miecznik, Styś, Drewek, Grabowski.

W 25 kolejce nowostawianie (5 m., 45 pkt) zagrają na wyjeździe z dziewiątym w tabeli Gryfem Słupsk (37 pkt). W rundzie jesiennej było 3:1 po dwóch bramkach Karola Stysia i jednej Bartosza Drewka.

W piątej lidzie obie nasze drużyny odniosły skromne zwycięstwa. Malborska Pomezania pokonała ledwo 1:0 ostatnią w tabeli (nie licząc wycofanego Gryfa Tczew) Wisłę Korzeniewo. Bramkę dającą trzy punkty zdobył w 24 minucie Łukasz Konwa.

Pomezania: O. Galeniewski – Wilk, Jeleń, Cicherski, Leszczyński (61 Gdela), Kobyliński, M. Jurczyk, Ziemak, Dryjas, Konwa (61 Bełz), Statkiewicz (61 Sobieraj).

Teraz malborczyków (4 m., 39 pkt) czeka dużo trudniejszy przeciwnik. W niedzielę jadą do lidera, rezerw Chojniczanki Chojnice (48 pkt).

Także Błękitni Stare Pole ostatnio dopisali sobie trzy punkty po wygranej 1:0 z Szarżą Krojanty. Zwycięskiego gola strzelił Dawid Wróblewski w 35 minucie.

Błękitni: Treder – Kotowski, Orłowski, Marcin Rychlik, Maciej Rychlik, Majka, Kurek, Tomczyk, Pinkus, Wróblewski, Zielonka (69 Jankowski).

Podopieczni trenera Tomasza Mazurka (10 m., 22 pkt) w najbliższej kolejce zagrają na wyjeździe z Wdą Lipusz (13 m., 18 pkt).