sobota, 20 kwietnia 2024 08:44

Dwa zwycięstwa i porażka naszych drużyn

Grom Nowy Staw znowu wygrał w IV lidze. Ze zmiennym szczęściem rozpoczęli rundę wiosenną nasi piątoligowcy.

Czwartoligowy Grom szybko „ustawił” sobie mecz z rezerwami Bytovii Bytów dzięki bramce Karola Stysia zdobytej już w 5 minucie. Na kolejnego gola kibice czekali blisko godzinę, gdy wynik na 2:0 podwyższył Robert Wesołowski. Rywali stać było tylko zdobycie bramki honorowej w samej końcówce.

Grom: Jóźwiak – Jagodziński, Czerniewski, Błażek, Danielak (63 Golicki), Styś, Wesołowski, Daukszys, Piotrowski, Wesołowski, Grabowski (81 Miśkiewicz).

W czołówce IV ligi poza pierwszym miejscem zajmowanym przez Wierzycę Pelplin panuje ścisk. Aż cztery drużyny, w tym Grom, mają po 37 punktów. Drugą drużynę od siódmej dzieli tylko pięć punktów, dlatego tak ważne jest, by w kolejnym meczu podopieczni trenera Marka Kwiatkowskiego poszli za ciosem. A szanse ku temu są duże, bo choć grają na wyjeździe, to zmierzą się z Sokołem Wyczechy, który w całym sezonie wygrał tylko 3 spotkania, dwa zremisował, a resztę przegrał.

Od porażki rozpoczęli rundę rewanżową w V lidze piłkarze malborskiej Pomezanii. Na sztucznej murawie przy ulicy Toruńskiej ulegli 0:2 Raduni Stężyca walczącej o awans. Już w 6 minucie gospodarze stracili pierwszą bramkę, a strzelcem był Artur Formela, który jeszcze niedawno biegał po boiskach I ligi – w styczniu po dwóch latach spędzonych w Drutex Bytovii Bytów odszedł do Raduni. Liczba „6” prześladowała malborczyków w kolejce inaugurującej piątoligową wiosnę, bo także po upływie 6 minut po przerwie padła druga bramka dla Raduni.

Pomezania grała w składzie: O. Galeniewski – Wilk, Jeleń, Cicherski, Leszczyński (89 Owsianik), Dryjas, M. Jurczyk (81 R. Galeniewski), Ziemak, Kobyliński (63 Gdela), Sobieraj, Bełz (73 Konwa).

Dużo lepsze humory po pierwszym meczu mieli piłkarze innego piątoligowca – Błękitnych Stare Pole. Od 23 minuty staropolanie przegrywali na wyjeździe z Czarnymi Przemysław, ale nie dali się zdominować. Już więcej bramek nie stracili, a sami zdobyli trzy: Radosław Pinkus (29 minuta), Radosław Zielonka (41) i Michał Tomczyk (81).

Błękitni: Treder – Jankowski (75 Kończyński), Kotowski, Orłowski, Tryba, Maciej Rychlik, Pinkus (62 Zalewski), Marcin Rychlik, Kurek, Rogowski (62 D. Wróblewski, Zielonka (46 Tomczyk).

W najbliższą sobotę Błękitni w derbach powiatu podejmą Pomezanię. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.