sobota, 20 kwietnia 2024 00:04

Najlepsi w makroregionie zachodnim

Zawodnicy Malborskiego Klubu Kyokushin Karate wrócili z medalami z Mistrzostw Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbyły się w Gdańsku.

Powody do satysfakcji są duże, bo nigdy wcześniej malborski klub nie wygrał drużynowo mistrzostw makroregionu. Tym razem to się zmieniło. Dzięki licznym medalom MKKK uzbierał 37 punktów i razem z klubem z Drawska Pomorskiego zwyciężył w klasyfikacji klubowej.

Karatecy MKKK radzili sobie równie dobrze w kata (układach technicznych), jak i kumite (walki). W pokazach złote medale zdobyli seniorka Marta Owedyk i junior Hubert Philipp, a drugie miejsca zajęli senior Marcin Kondra i junior Miłosz Wolak.

W kumite medali było jeszcze więcej, bo aż dziewięć. Złoto zdobyli: juniorka Zuzanna Jaremko (kategoria wagowa +60 kg) i senior Paweł Madajczak (do 70 kg) - oboje z kwidzyńskiej sekcji MKKK. Srebrne medale wywalczyli: Hubert Philipp w kategorii juniorów (–60 kg), Damian Stawicki wśród juniorów młodszych (–60 kg) – obaj z sekcji Malbork. Po brąz sięgnęli: junior Patryk Falkiewicz (–65 kg), Robert Bylicki w kategorii masters powyżej 35 lat – obaj z sekcji Malbork, senior Marcin Tomczyk (–65 kg) z sekcji Kwidzyn oraz juniorki Julia Jankiewicz (–60 kg) i Monika Matlewska (–55 kg) - obie z sekcji Sztum.

W mistrzostwach startowało 170 zawodników z 22 ośrodków karate. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Zdzisław Niedźwiedź. Zawody sędziował również m.in. sensei Wojciech Kunicki, prezes i trener MKKK.