Niedziela, 22.04.2018, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Krajowa mapa zagrożeń, ponad 300 zgłoszeń. Ile zostało potwierdzonych?

  • 15.02.2017, 14:46
  • KWP Gdańsk
Krajowa mapa zagrożeń, ponad 300 zgłoszeń. Ile zostało potwierdzonych? KWP Gdańsk
Mieszkańcy powiatu malborskiego od 1 lipca 2016 roku korzystają z internetowej mapy zagrożeń, która pozwala nas bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń.

Mieszkańcy powiatu malborskiego aktywnie włączyli się w realizację tego przedsięwzięcia nanosząc na mapę zagrożeń 327 miejsc w których dochodzi do niepożądanych zachowań. Każde zgłoszenie jest dokładnie weryfikowane przez funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów. Dzięki otrzymanym sygnałom policyjne patrole objęły stałym nadzorem miejsca w których dochodzi do wykroczeń.

Policjanci wiedzą, że w tworzeniu mapy zagrożeń kluczowe znaczenie ma opinia lokalnej społeczności. Na terenie powiatu malborskiego mieszkańcy nanieśli na mapę 327 zgłoszeń, które dotyczyły min. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, żebractwa, niewłaściwej infrastruktury drogowej oraz wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym min. przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania. Sposób postępowania policjantów w każdym przypadku jest taki sam. Wszystkie otrzymane zgłoszenia są kilkukrotnie sprawdzone przez policjantów poszczególnych wydziałów min. Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, dzielnicowych oraz patrole ruchu drogowego. Funkcjonariusze potwierdzili 45 zgłoszeń, które dotyczyły m. in. żebractwa, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania i niewłaściwej infrastruktury drogowej. Wobec sprawców wykroczeń policjanci sporządzili wnioski do sądu i nałożyli mandaty.

Po potwierdzeniu zgłoszeń dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej mundurowi skierowali pisma do zarządcy drogi. Przekazywane przez mieszkańców sygnały w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa na terenie powiatu malborskiego.

KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe