Poniedziałek, 22.01.2018, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Rajd rowerowy dla aktywnych

  • 18.06.2015, 09:52
  • (MC)
Rajd rowerowy dla aktywnych
Po raz piąty Inicjatywa Aktywny Malbork organizuje rajd rowerowy w rocznicę śmierci Ferdynanda Schulza, konstruktora i wielokrotnego rekordzisty świata w szybownictwie, który mieszkał w okresie międzywojennym w Malborku. Schulz zginął w wypadku 16 czerwca 1929 r. w Sztumie.

- Rajd odbędzie się 20 czerwca (sobota). Wyruszamy o godzinie 10 sprzed Urzędu Miasta – mówi Karolina Manikowska, prezes Inicjatywy Aktywny Malbork. - Trasa rajdu przebiega lasem przez Wielbark, Gościszewo, z przystankiem na sztumskim rynku. Następnie udamy się na ognisko i powrócimy do Malborka. Całkowity dystans to ok. 30 km i, jak zawsze, będziemy poruszać się rekreacyjnym tempem, odpowiednim także dla niezaprawionych rowerzystów.

W czasie przerwy ogniskowej tradycyjnie odbędzie się krótki quiz z atrakcyjnymi nagrodami.
Organizatorzy zachęcają do udziału. Start w sobotę o godz. 10 sprzed Urzędu Miasta w Malborku.

(MC)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 24.06.2015, 08:26
Minusuj, minusuj, tylko tyle ci zostało, a z jakim zacięciem to robisz... godnym lepszej sprawy.
Polak
Polak 23.06.2015, 10:52
Porażający jest brak logiki w słowach krytykantów. Jak można o osobie, która zginęła 10 lat przed wybuchem wojny pisać "nazista" i że "gdyby żył, to bombardowałby Warszawę"? ALE, KUŹWA, TYCH CZASÓW NIE DOŻYŁ! Durny ten naród, ogłupiały po zniszczeniu inteligencji i rządach komuny za PRL.
dziadek Wyrwipięta
dziadek Wyrwipięta 21.06.2015, 10:48
Nie zawiedli Was matoły, które nie znają historii i próżniaki lecące na kiełbaski. Proszę mi nie imputować nieznajomości tematu gdyż z wykształcenia jestem humanistą a historię tych czasów mam wyrytą na własnej skórze - żyłem w tych czasach. Panno K.= L czas po nauki, skończ odpowiednie studia i wtedy pogadamy. Tak nawiasem to brakuje jeszcze odśpiewania odpowiedniego hymnu śpiewanego przesz uczestników (tak jak wtedy).
Cyklista bez uprzedzeń
Cyklista bez uprzedzeń 22.06.2015, 10:14
Ciekawe, żył Pan w latach 1892-29? Oj, toć Pan prapradziadek wyrwipięta, a nie tylko dziadek. Pisze Pan, jak dobrze rozumiem, zza grobu? :) A humanista to osoba o szerokich horyzontach i otwartym umyśle, z którego potrafi korzystać i wyciągać wnioski bez idiotycznych uprzedzeń, typu "Niemiec - musi nazista", a nie człowieczek o małym rozumku, przynajmniej mnie tak uczono w szkole: jednej, drugiej, trzeciej, czwartej i piątej.
Uczestni rajdu Schulza
Uczestni rajdu Schulza 22.06.2015, 08:32
Szanowny Panie dziadku Wyrwipięto.
Jako uczestnik rajdu nie życzę sobie nazywania mnie matołem i próżniakiem lecącym na kiełbaski.
Art. 216. Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny:
§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Przestrzegam przed używaniem tego typu określeń, a wyciągnięcie Pańskich pełnych danych z sieci, łącznie z nazwiskiem, imieniem i datą urodzenia, to w dzisiejszych czasach nie jest żaden problem.
IAM
IAM 19.06.2015, 20:59
A gdyby tu była wasza matka w 1939 r. i gdyby Schulz żył jeszcze te 10 lat, toby jej bombę na głowę zrzucił i was by nie było :D
Cały rok tęskniliśmy za komentarzami, które zawsze są takie same i tak samo rozczulające :-) Dziękujemy, że nas nie zawiedliście ;)
mario
mario 19.06.2015, 10:28
Gdyby nie zginął byłby pilotem Luftwafe i bombardowałby Warszawę. Dziękuję, nie będę btał udziału w tym żenującym spektaklu.
figga
figga 18.06.2015, 22:21
jak można w tych czasach odprawiać takie herezje, przecież to wróg Polaków, nasista.

Pozostałe