Poniedziałek, 22.01.2018, imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Rama zaprasza na dwudniowy rajd rowerowy

  • 15.05.2015, 09:58
  • (A)
Rama zaprasza na dwudniowy rajd rowerowy
Malborska Załoga Rowerowa ze Stowarzyszeniem Koło Przewodników Malborskich,  Muzeum Zamkowym w Malborku i Burmistrzem Miasta Malborka zapraszają na V Malborski Rajd Rowerowy, który odbędzie się w dniach 30-31 maja.  

Rajd ma charakter otwarty o ograniczonej liczbie uczestników. O przyjęciu zgłoszenia uczestnictwa decyduje kolejność ich wpływu, a termin mija 22 maja (piątek). Zgłoszenie uczestnictwa jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na stosowanie się do zasad opisanych w regulaminie imprezy.
Cele rajdu to popularyzacja turystyki rowerowej jako jednej z form zdrowego wypoczynku, integracja turystów kolarzy i społeczności lokalnej, promocja kultury, tradycji oraz walorów przyrodniczych Powiśla i Pojezierza Iławskiego, poznanie historii arcydzieła architektury obronnej i rezydencyjnej zamku pokrzyżackiego w Malborku, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się rowerzysty jako uczestnika ruchu drogowego.

Trasę rajdu uczestnicy pokonają w dwa dni. Pierwszego, czyli 30 maja (sobota) szlak wiedzie z Malborka przez Stare Pole, Żuławkę Sztumską, Jasną, Bągart, Święty Gaj, Bągart, Nowiec, Kuksy, Morany, Orszak, Krasną Łąkę, Dworek, Mikołajki Pomomoskie, Wilczewo do Orkusza. Razem to około 65 kilometrów. Wytyczona została alternatywna trasa dla dzieci z opiekunami i osób mających mniejszą wprawę w pokonywaniu dystansów: Malbork, Gościszewo, Sztum, Mikołajki Pomorskie, Orkusz, czyli około 37 kilometrów.
31 maja (niedziela) rajd wyruszy z Orkusza przez Laskowice, Klecewko, Ryjewo, Jarzębinę, Białą Górę, Wilki, Parpary, Gosciszewo, Wielbark do Malbork. To około 49 kilometrów.
W ramach wniesionej opłaty (25 zł każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy znaczek rajdowy, posiłek po przybyciu do bazy noclegowej, kiełbasa i pieczywo na ognisko, śniadanie oraz kiełbaski na ognisko przy leśniczówce Wilki.
Ponadto, uczestnik rajdu ma zapewniony nocleg w 4-6-osobowych domkach (łącznie jest 50 miejsc). Trzeba będzie wziąć z sobą śpiwór, ale do dyspozycji uczestników będzie kuchnia ze stołówką, prysznice i toalety.

Organizator przyjmuje zgłoszenia do 22 maja (piątek). Można je wysyłać korzystając z poczty elektroniczej: bocianmalbork@wp.pl lub telefonicznie pod nr.: 606 883 028 lub 601 7247 97.

(A)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe